Latvijas Tiesnešu biedrība atbalstīs Polijas kolēģus «Klusajā maršā» Varšavā

Tiesneši un juristi no vairāk nekā 10 valstīm sestdien, 11. janvārī, pulcēsies Polijas galvaspilsētā Varšavā, lai paustu atbalstu poļu kolēģiem tā dēvētajā „Klusajā maršā”. Tā mērķis ir pievērst starptautisku uzmanību Polijas valdības augošajiem centieniem iegrožot tiesnešu brīvību.

Tiesnešu gājiens turpina pērn decembrī notikušās masu demonstrācijas vairākās Polijas pilsētās, kurās tūkstošiem iedzīvotāju protestēja pret jaunām tieslietu sistēmas reformām.

Atbalstu Polijas tiesnešiem paudusi arī Latvijas Tiesnešu biedrība. Tās prezidents Juris Siliņš sestdien klātienē piedalīsies „Klusajā maršā” Varšavā.

„Latvijas Tiesnešu biedrība, tāpat kā lielākā daļa Eiropas valstu tiesnešu biedrību, vēlas pievērst uzmanību tam, ka grozījumi tiesu varā, ja tādi tiek veikti, ir rūpīgi jāizvērtē. Tos nedrīkstētu veikt kādu politisku ambīciju apmierināšanas dēļ, pavadot tos ar populistiskiem saukļiem, bet neizvērtējot to ietekmi uz tiesnešu neatkarību un tiesu varas neatkarību kopumā,” skaidroja Siliņš.

Juris Siliņš: Par atbalstu Polijas kolēģiem "Klusajā maršā" Māra Rozenberga

“Tā ir pietiekoši bēdīga situācija, ja pret vienu no Eiropas Savienības valstīm attiecībā uz tiesu varu tiek uzsāktas pārkāpuma procedūras no Eiropas Komisijas puses – tas nozīmē, ka vienas valsts tiesu vara vairs neatbilst tām prasībām, kas no Eiropas Savienības puses tiek izvirzītas. (..) Polijas kolēģi vērš uzmanību uz to, ka uz tiesu varu parādās pārmērīgi liela ietekme no izpildvaras puses. Valsts prezidentam, tieslietu ministram parādās arvien lielāka ietekme uz tiesnešu, tiesu priekšsēdētāju nozīmēšanu, Tieslietu padomes locekļu iecelšanu. Ja mūsu valstī tas ir pietiekoši caurspīdīgs process un liela nozīme tiesnešu nozīmēšanā ir Tieslietu padomei, tad Polijā šī situācija veidojas pilnīgi pretēja,” skaidroja Siliņš.

Gājiens sāksies plkst.15 pēc Polijas laika un vedīs no Augstākās tiesas uz Polijas parlamentu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti