Latvijas simtgadei – 100 stāsti par uzņēmīgiem jauniešiem

Uzdāvināt 100 unikālus stāstus par uzņēmīgiem jauniešiem apņēmusies sešu cilvēku komanda, izveidojot Latvijas simtgadei veltītu mājaslapu tuesi.lv jeb „Tu esi Latvija”.

Paredzēts, ka līdz 2018.gada novembrim mājaslapā būs skatāmi 100 video stāsti un papildus lasāmi vēl daudz vairāk materiālu par jauniešiem, kas uzsākuši savu uzņēmējdarbību dažādās vietās Latvijā. Ideju veidot šādu mājaslapu internetā atzinīgi vērtē arī Kultūras ministrijas izveidotais simtgades birojs, uzskatot, ka jaunieši ir valsts nākotne.

„Es nevarēju nepiekrist tikai tāpēc, ka es zināju, ka tā būs tāda ļoti skaista reklāma pilsētai Aizputei,” saka Sandris Štāls - jaunais uzņēmējs, kas dzimtajā Aizputē atvēris beķereju. Sandris ir viens no Latvijas simtgadei veltītās interneta adreses tuesi.lv jeb „Tu esi Latvija” galvenajiem varoņiem.

„Es esmu patriotisks cilvēks un man tiešām gribas parādīt to vietu, kur es dzīvoju un kur man ir labi, līdz ar to parādīt savu uzņēmumu un citiem, ka var izveidot kaut ko strādājošu ne tikai pilsētu centros, bet arī mazpilsētās,” klāsta Sandris, jaunietis, kurš pabeidzis ekonomikas studijas Latvijas Universitātē, bet vēlējies saimniekot dzimtajā Kurzemes pusē. Pēc studijām Sandris rakstījis biznesa plānu, kas sākotnēji noraidīts, bet jaunais puisis mēģinājis vēlreiz, jo  Aizputē nebijis vietas, kur vietējiem iegādāties tikko ceptas smalkmaizītes.

Ar mērķi parādīt iedzīvotājiem, ka Latvijā netrūkst šādu jauniešu, kas ir gatavi attīstīt uzņēmējdarbību un kuriem ir inovatīvas idejas, izveidota interneta adrese, kurā publicē stāstus. Ar video par Sandri Štālu atklāts projekts, un tas ir līdz šim visvairāk skatītākais video, ko redzējuši aptuveni 100 000 interneta lietotāju.

„Tuesi.lv galvenā ideja ir parādīt plašākai sabiedrībai, ka Latvijā ir ļoti daudz lielisku, jaunu cilvēku, kuri dara ļoti labas lietas savās vietās, kur viņi dzīvo,” stāsta idejas autors Vilis Brūveris. „Tās ir vietas visā Latvijā, dažādos Latvijas reģionos. Mēs gribam parādīt, ka jauni cilvēki Latvijā ir ļoti liels resurss,” norāda Brūveris.

Stāsti no reģioniem izvēlēti apzināti, vienlaikus tapšanas stadijā pašlaik esot kāds video par jaunieti no Pierīgas un neesot tā, ka rīdziniekiem dalība būtu liegta. Pārsvarā gan projekts uzrunā cilvēkus no mazākām pilsētām Latvijā, kā arī tādus cilvēkus, kas pagaidām plašākai sabiedrībai nav zināmi.

„Mūsuprāt, ir pārāk maz tādu kvalitatīvu piemēru, ka kaut kas labs notiek arī reģionos,” saka Brūveris. „Mūsu fokuss un interese ir parādīt to, kas notiek reģionā un patiesībā atbalstīt visām iespējām, ar visiem līdzekļiem, kas mums ir, to, lai lietas notiktu reģionos, lai viņas koncentrētos reģionos. Latvija ir tik stipra vai tik liela, cik stipri vai lieli ir tie mazākie punkti. Tā kā tas ir tas, ko mēs arī cenšamies darīt,” norāda Brūveris.

Paveikto un iecerēto atzinīgi vērtē arī Kultūras ministrijas Latvijas simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta. „Jebkurā gadījumā tas ir ļoti lieliski, ka iniciatīvas rodas no sabiedrības,” sacīja Pavļuta. „Tas arī ir viens no simtgades galvenajiem uzstādījumiem, mērķiem - pašiniciatīvu un pašorganizējošu procesu veicināšana, tā kā tas lieliski saskan ar uzstādījumu. Liels prieks, ka jaunieši to dara, īpaši tāpēc, ka jaunieši - jo jaunieši ir ļoti būtiski simtgades un vispār Latvijas piederības sajūtas stiprināšanas mērķauditorija,” teica Pavļuta.

Radošās komandas mērķis ir uzdāvināt Latvijai apaļajā jubilejā 100 dažādus video stāstus, kas visi būs apskatāmi internetā. Pagaidām video formātā pieejami pieci stāsti, bet iepazīties arī drukātā veidā var ar aptuveni 70 dažādu jaunu cilvēku pieredzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti