Dienas ziņas

Profesija – reemigrācijas koordinators

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Konkurss «Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi»

Latvijas simtgadē konkursā aicina skolēnus iepazīt pagastu un novadu iedzīvotājus

Pirms valsts simtgades Latvijas Okupācijas muzejs aicināja skolēnus apzināt Latvijas dārgumus – pagastu un novadu iedzīvotājus, kuru personības un darbu ir vērts izcelt. Tā, piedaloties muzeja rīkotā konkursā, skolēni iepazīst Latvijas, savas dzimtās puses un arī ģimenes vēsturi. 

Konkurss “Cilvēki - Latvijas dārgumi” notiek otro gadu, un šoreiz no Vidzemes tajā iesniegti vairāk nekā 20 darbi. Ar saviem izvēlētajiem Latvijas dārgumiem trešdien, 4.aprīlī, iepazīstināja 10 skolēni. Konkursa rīkotājiem īpašs prieks par tiem skolēniem, kas izvēlējušies stāstīt par savas ģimenes locekļiem – vecākiem, vecvecākiem.

“Gan tēti, gan arī vecmāmiņas, kas ir gan Sibīrijā bijušas, gan šeit dzīvojušas. Tie stāsti ir tik dažādi un tik interesanti. Ar tiem visiem varēs iepazīties pēc tam mūsu interneta vietnē, kur mēs jau pagājušogad ievietojām. Latvijas kartē mums ir tie dārgumi ievietoti, un tad šogad mēs to karti papildinām,” stāsta konkursa autore Inguna Role.

“Mācot vēsturi, es arī skolēniem uzsveru, ka mūsu vēsture sākas no mūsu dzimtas, no mūsu dzimtas saknēm. Un ja šajā brīdī mums ir tā vecmāmiņa  vai vecvecmāmiņa, vai citi tuvi, mīļi radinieki, spēsim viņus novērtēt un iztaujāsim, izprasīsim, lai izstāsta viņi savus dzīves stāstus, pierakstīsim,” saka konkursa koordinatore Vidzemē Ineta Amoliņa.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa šogad arī pati tikusi pie Latvijas dārguma nosaukuma, jo par viņu savu darbu izstrādāt izvēlējusies Kocēnu pamatskolas skolniece Viktorija Grīviņa. “Viņa ir sarakstījusi grāmatu par 45 Kocēnu novada personībām, viņa vada visādus pasākumus, viņa dara daudz ko, viņa ir aktīva, radoša. Viņa ir apbrīnojama personība,” saka skolniece.

Savukārt Zaķumuižas pamatskolas 6. klases skolniece Marta Robežniece kā Latvijas dārgumu izvēlējusies savu tēti – Latvijas armijas virsnieku. “Viņš ir paveicis dižus darbu, viņš ir aizsargājis Afganistānu, miera misijās bijis. Viņš ir labs tētis. Viņam ir pat izveidota nometne, viņam ir Ropažu novada lepnums piešķirts,” stāsta skolniece.

“Jutos patīkami pārsteigts, ka es esmu izvēlēts no meitas, kas, protams, ir ļoti liels pagodinājums. Un man liekas, ka tas vispār var būt svarīgākais, kas katra cilvēka dzīves mērķis var būt, ka tavi bērni tevi tā novērtē un lepojas ar tevi. Tas veicina abpusējo lepošanos, protams, ka es esmu arī lepns par savu meitu, ka viņa te ir,” saka Martas tētis Agris Robežnieks.

Konkursa lielā balva ir brauciens uz Briseli, ko skolēniem apmaksā vairāki Eiroparlamenta deputāti. Tajā varēs doties divi līdz trīs darbu autori no katra reģiona, kas iekļūs konkursa trešajā, noslēdzošajā kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti