Latvija iekļūst 15 pasaulē vērtīgāko pasu reitingā

Latvijas pilsoņa pase ieņem 12 vietu globālajā "Vīzu ierobežojumu indeksā" ("Visa Restrictions Index"), ko ik gadu gatavo starptautiskā konsultāciju firma "Henley & Partners", ziņo rus.lsm.lv.

Indekss tiek veidots jau desmito gadu pēc kārtas, un tajā lielākoties ņem vērā to, cik viegli personai ar personu apliecinošo dokumentu ir pārvietoties pāri robežai.

"Vīzu ierobežojumu esamība atspoguļo starpvalstu divpusējo attiecību kvalitāti un kopumā demonstrē konkrētās valsts statusu citu valstu saimē," norāda "Henley & Partners".

Kompānijā atzīmē, ka viens no faktoriem, kas ietekmē potenciālo investoru migrāciju, ir vīzu  ierobežojumi. Reitingā būtiski pakāpusies Malta, un tas noticis pēc tam, kad šajā salas valstī ieviesta programma, kas piedāvā iegūt pilsonību apmaiņā pret investīcijām valstī. Malta reitingā ieņem 7.vietu, bet analogu iemeslu dēļ 4.vietā topā ir Portugāle.

Latvija, kur pērn rudenī ieviestas stingrākas prasības uzturēšanās atļaujas saņemšanai apmaiņā pret investīcijām, pēdējo gadu laikā reitingā ir pakāpusies. Šogad Latvija reitingā ar 160 ballēm ierindojusies 12.vietā, apsteidzot Igauniju un Lietuvu – katra ieguvusi 159 balles un abas ir ierindojušās 13.vietā.

Pirmo vietu reitingā 2015.gadā ieņem divas valstis – Lielbritānija un Vācija, otrajā ir Somija, Zviedrija un ASV, trešajā – Dānija, Francija, Itālija, Japāna, Dienvidkoreja, Luksemburga, Nīderlande un Norvēģija. Savukārt reitingu noslēdz Sīrija, Pakistāna, Somālija, Irāka  un Afganistāna.

"Henley & Partners" reitingu izveidoja, ņemot vērā, ka pasaulē eksistē  219 jurisdikcijas, ar kurām ceļotājam teorētiski vajadzētu rēķināties vīzas saņemšanai.  Ceļotāja pase reitingā var iegūt ne vairāk kā 218 balles.

Reitingā vērtētas kopumā 199 pases. Jāatzīmē, ka ANO ir 193 valstis, taču indeksā vērtētas arī tādas jurisdikcijas kā, piemēram, Palestīna, Taivāna un Vatikāns.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti