Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar biedrības "Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētāju Juri Lazdiņu

Aicina neaizmirst par dokumentu derīguma termiņu

Ceļošanai ārpus valsts dokumentu vajag arī zīdainim. Cik ātri iespējams noformēt pasi un identifikācijas karti?

Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina neaizmist par pases un elektroniskās identifikācijas kartes derīguma termiņiem. Pārvaldē arī atgādina, ka, izbraucot no valsts, dokumentiem ir jābūt visiem ģimenes locekļiem, arī zīdaiņiem. Cik ātrā laikā iespējams noformēt pasi un identifikācijas karti?

Tuvojoties Lieldienām, kas daļai cilvēku nozīmē arī brīvākas dienas un atvaļinājumus, ko pavadīt ārpus valsts, PMLP aicina neaizmist par pases un elektroniskās identifikācijas kartes derīguma termiņiem.

"Tuvojoties brīvlaikiem, nereti gadās tā, ka ģimene jau nopirkusi biļetes ceļojumam, un tad saprot, ka nepieciešami dokumenti arī bērniem vai arī pašu dokumentiem drīz beidzas termiņi, un tad mūsu nodaļās pirms brīvlaikiem ir vērojams lielāks pieplūdums. Tāpēc aicinām savlaicīgi noformēt dokumentus," sacīja PMLP pārstāve Madara Puķe.

Pārvaldē atgādina, ka, dodoties ceļojumā, visiem ģimenes locekļiem jābūt derīgiem dokumentiem.

Dokumentam jābūt derīgam ne vien ceļojuma sākumā, bet arī brīdī, kad persona atgriežas Latvijā.

"Dokumentiem ir jābūt visiem ģimenes locekļiem, arī zīdaiņiem. Tāpēc mēs aicinām savlaicīgi doties uz jebkuru pārvaldes nodaļu, noformēt dokumentus, jo gan pasi, gan eID karti var noformēt 10 darbadienu laikā. Dokumentus var noformēt arī par paaugstināto valsts nodevu divu darbadienu laikā," klāstīja PMLP pārstāve.

Noformējot dokumentus, bērnam līdz 13 gadu vecumam ar vecākiem obligāti nodaļā jāierodas tikai vienu reizi vai nu personu apliecinoša dokumenta noformēšanas vai saņemšanas laikā, bet, sākot ar 14 gadu vecumu, bērnam pašam obligāti jāierodas saņemt savu personu apliecinošo dokumentu.

Šobrīd garu rindu dokumentu izgatavošanai nav. Visas procedūras var veikt salīdzinoši ātri.

"Šobrīd pakalpojumu var saņemt trīs veidos. Gan nepierakstoties, dodoties jebkuru nodaļu dzīvās rindas kārtībā, gan, veicot iepriekšēju pierakstu uz konkrētu dienu un laiku, un var izmantot "Q Ticket" lietotni un pieteikties konkrētajā dienā attālināti, izņemt numuriņu attālināti un doties uz nodaļu, kad tuvojas pakalpojuma saņemšanas laiks," stāstīja Puķe.

Jūnijā gaidāmas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, tāpēc Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina pārliecināties, lai uz šo brīdi vēlētājiem būtu derīgs vismaz viens no personu apliecinošajiem dokumentiem, proti, pase vai identifikācijas (ID) karte.

"Viens no priekšnosacījumiem, lai varētu iet un nobalsot, ir nepieciešams termiņā derīgs identifikācijas dokuments. Es teiktu, ka tagad ir laiks, kad visiem apskatīties, ielūkoties savos makos vai savās dokumentu krātuvēs, un paskatīties, lai datums ir derīgs, lai varētu piedalīties un nobalsot vēlēšanās, kas būs šī gada 8. jūnijā. Der gan pase, gan ID karte. Noteikti mēs aicinātu cilvēkus izmantot arī iespēju lietot savu ID karti, jo tas nozīmē, ka varēs noskenēt dokumentu, ieejot vēlēšanu iecirknī," sacīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Tiem, kuriem pases ir jāmaina, jāatgādina, ka no 12. februāra PMLP izsniedz jauna parauga pases. No iepriekšējām tās atšķiras ar uzlabotiem pretviltošanas risinājumiem un īpašu dizainu, kas veltīts Latvijas dabai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti