Latvija gaida no Francijas konkrētus palīdzības lūgumus

Latvija tuvākajā laikā gaida konkrētus Francijas puses priekšlikumus, kā mūsu valsts varētu atbalstīt Franciju cīņā pret terorismu. Par to ceturtdien, 19.novembrī, paziņoja Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bermganis (Zaļo un Zemnieku savienība) pēc tikšanās ar Francijas vēstnieku Latvijā Stefanu Viskonti.

Latvijas aizsardzības ministra Bergmaņa un Francijas vēstnieka Latvijā Viskonti tikšanās notika divas dienas pēc tam, kad Francija, balstoties uz Eiropas Savienības (ES) līgumu, oficiāli lūdza pārējām dalībvalstīm palīdzēt Francijai ar visiem līdzekļiem, kas ir to rīcībā.

Tagad Parīze sāk divpusējas sarunas citām ES dalībvalstīm par to, kā tieši tās varētu palīdzēt. Aizsardzības ministrs Bergmanis norādīja, ka viens no izskatāmajiem variantiem ir militāro instruktoru nosūtīšana uz Irāku vai misijām Āfrikas valstīs.

"Mēs izskatām iespēju strādāt kopā ar Dānijas bruņotajiem spēkiem apmācību sistēmā Irākā, kur mēs varētu iesaistīties ar saviem instruktoriem, apmācīt Irākas armiju, kas šobrīd cīnās pret šo teroristisko organizāciju.

Un ja mēs dodam lielāku pienesumu, sadarbojoties ar Franciju Āfrikā, tad varbūt mēs vairāk iesaistāmies Āfrikā Eiropas Savienības operācijās," teica Bergmanis.

Latvija izskatīs savas iespējas, kā iesaistīties, norādīja Bergmanis, piebilstot, ka ikvienam šādam lēmumam būs nepieciešams arī parlamenta apstiprinājums. Viņš arī uzsvēra, Latvija tuvākajā laikā gaidīs konkrētus Francijas puses lūgumus par to, kā tieši Latvija varētu to atbalstīt cīņā pret terorismu.

"Francijas prezidentam būs tikšanās gan ar ASV prezidentu Obamu, gan Krievijas prezidentu Putinu. Tuvākajās dienās pēc šīm sarunām mēs gaidīsim kādu informāciju no Francijas puses, ka viņi izteiks piedāvājumus, kā mēs varētu sadarboties. Mums bija laba divpusējā saruna, mēs esam gatavi jebkurā veidā atbalstīt un iesaistīties. Bet šobrīd mēs vairāk sagaidām no šīm sarunām Francijas piedāvājumu, kā mēs varam iesaistīties un palīdzēt," sacīja Bergmanis.

Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti apstiprināja, ka tiklīdz no savas valdības saņems konkrētāku informāciju par nepieciešamo palīdzību, to nodos Latvijas valdībai.

Viskonti izteica pateicību par Latvijas un pārējās Eiropas pausto līdzjūtību pēc terorkatiem Parīzē, un norādīja - Francija lūdz atbalstu, jo uzbrukums bija nepieredzēts savā mērogā un nežēlībā, un tas vērsts pret visiem eiropiešiem, ne tikai francūžiem.

"Bija laiks sērām, tagad ir laiks rīcībai. Mums ir jābūt vienotiem. Mēs esam nozīmīgi partneri, Eiropas Savienība un NATO partneri. Mums ir viens galvenais ienaidnieks - tas ir terorisms, tas ir tā dēvētā „Islāma valsts” - „Daīš”. Un mēs uzvarēsim. Mēs neesam tāda veida cilvēki, kas vienkārši gaidīs un neatbildēs uz izaicinājumu," sacījis Viskonti.

Šos jautājumus nākamnedēļ apspriedīs trīs Baltijas valstu Aizsardzības ministriju pārstāvji un Francija sanāksmes laikā Parīzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt