Latgalē jauna ģimeņu atbalsta programma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pilnās ģimenes – ar tēti un mammu – ir arvien retāk, arī daudz šķirto un izbraukušo uz ārzemēm pēc peļņas vai zaudējušo ģimenes vērtības nozīmi - tā secina pieaugušo neformālās izglītības iestādes TILTS  speciālisti - sociologi un psihologi. Pašlaik organizācija pēta situāciju Latgales un Sēlijas reģionos, vairākos to novados un aicina ģimenes, kam pietrūkst „stipruma”, to mēģināt atgūt speciālistu, domubiedru un līdzīgas pieredzes guvušu cilvēku kopīgos tikšanos brīžos.

„Ģimenē ir jābūt bērna, jābūt vecāku savstarpējai sapratnei. Vecākiem abiem diviem jārūpējas par bērniem, nevis vienam. Mēs jau pašas par sevi augam, vecāki neinteresējas, nav laika,” saka nejauši satiktas meitenes Ieva un Madara. Viņas pauž savas ģimenes situāciju, kas šobrīd aktuāla tik daudziem. Vecāki nav kopā un visbiežāk vismaz viens no viņiem ir devies peļņā uz ārzemēm, ir arī ģimenes, kur bērni palikuši tikai vemāmiņas aprūpē.

Ar ģimenēm, trūkt stipruma, lai vērtību saglabātu, strādā Pieaugušo neformālās izglītības iestādes TILTS speciālisti. „Strādājam jau no 2010.gada, realizējam jau trešo projektu. Mēs nerunājam par ideālo ģimeni, kur visiem viss ir kārtībā. Mēs runājam par reālo ģimeni, kur ir viens vai divi vecāki, tik bērnu, cik ir – viens vai daudz bērnu. Mūsu projektā ir gan nepilnas ģimenes, gan daudzbērnu, gan ģimenes ar bērnu invalīdu. Šīs attiecības ir jāveido tiem ģimenes locekļiem, kuri savstarpēji komunicē, lai vismaz tā saite ir stipra un dod mīlestību, bērnam vajadzīgo interesi. Kaut tā būtu viena mamma pār četriem bērniem, ja viņa interesēsies par visiem,” skaidro tās pārstāve Ruta Silapētere.

Stipra ģimene kā pamats - tā ir psihologu ideja, kā virzīt savas spējas, lai sniegtu atbalstu un stiprinātu to, kas vēl ir palicis un uztur ģimenes tradīciju vērtības. „Stipra ģimene tas nozīmē stipras ģimenes saites, lai tās ir kvalitatīvas, lai mums ir laiks vienam otram,” saka Silapētere.

Darba loks plašs, arī reģions, ko iecere aptvert. „Ģimenes ļoti daudz laika pavada loģistikā: ko kur aizvest, ko kur atvest, kur nolikt, kur paņemt, kā nopelnīt, kā sadalīt. Bet daudz mazāk laika paliek attiecībām, tāpēc mēs piedāvājam laiku attiecībām,” skaidro biedrības TILTS psiholoģe Inita Zarkeviča

Vismaz 17 Latgales un Sēlijas ģimenes būs tās, ar kurām darbosies biedrība TILTS ar pārliecību, ka ģimenes vērtības izdosies saglabāt un palīdzēt tiem, kam tas tiešām ir nepieciešams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti