Laikraksti grasās apvienot spēkus cīņai pret pašvaldību izdevumiem

Latvijas laikraksti gatavojas kopīgiem spēkiem cīnīties pret pašvaldību finansētiem izdevumiem – taps kopīga vēstule Konkurences padomei (KP) ar lūgumu novērst konkurences kropļošanu nozarē, Latvijas Radio atzina reģionālā laikraksta "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle.

Pēc viņas teiktā, ir daži pašvaldības izdevumi, kas atļaujas ieiet reklāmas tirgū un piedāvā reklāmas laukumus par dempinga cenām, radot negodīgu konkurenci.

Pēc Zemgales reģiona izdevumu reklāmas laukumu cenu apkopošanas, secināms, ka Iecavas novada pašvaldības dotētais izdevums piedāvā reklāmas laukumu par divreiz zemāku cenu nekā vidēji tirgū, bet sēru un līdzjūtību paziņojumiem cena ir pat teju trīs reizes zemāka, sacīja Rozentāle.

Tādējādi ir radīti negodīgi konkurences apstākļi komercmedijiem, kropļots tirgus un nelietderīgi izmantoti administratīvie resursi, teica Rozentāle, norādot, ka šāda situācija mediju biznesā ir jau vairākus gadus un šī problēma arī ne reizi vien ir aktualizēta.

"Varbūt kaut ko var panākt ar Konkurences padomes palīdzību," sprieda "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore un sacīja, ka reģionālais laikraksts grasās ar vēstuli vērsties KP, lai lūgtu novērts konkurences kropļošanu nozarē. Plānots, ka šo vēstuli parakstīs arī citu laikrakstu vadība.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto", KP jau ir pievērsusies šai problēmai, norādot, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu. KP šovasar publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus. Līdzīgs projekts top arī Kultūras ministrijas gaiteņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti