Labdarības maratons pusē – līdz šim «Dod pieci!» ziedotākās dziesmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Labdarības maratons "Dod pieci!" ir pusē, līdz šim ziedotāju izvēlēto dziesmu TOP5 ir maratona himna “Apskāvieni cik”, kas izvēlēta 15 reizes, kā arī pa 9 reizēm ziedotāji aicinājuši atskaņot "Prāta vētras" “Meklēt vienam otru”, Intara Busuļa “Miglas rīts”, "Putnu balles" “Divi eņģeli” un Latvijas zvaigžņu kora izpildīto “Kaut kur ziemeļos – Divas dvēseles”.  Līdz šim “dārgākā” ziedotā dziesma 1500 eiro apmērā ir "Kings of Leon" kompozīcijas “Last Mile Home” akustiskā versija.

Tradicionāli labdarības maratona "Dod pieci!" ziedotāji priekšroku dod dziesmām latviešu valodā. Arī šogad pirmajā desmitniekā pārstāvēti pašmāju mākslinieki. Līdera pozīciju ieņem Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora un "My Radiant You" ar šī gada "Dod pieci!" himnu “Apskāvieni cik”, kura dzīvajā izpildījumā bija klausāma arī maratona atklāšanā. Tai seko "Prāta vētras" “Meklēt vienam otru”, Intara Busuļa “Miglas rīts”, "Putnu balles" “Divi eņģeli” un Latvijas zvaigžņu kora izpildītā “Kaut kur ziemeļos – Divas dvēseles”. Otrajā biežāk ziedoto dziesmu pieciniekā ir Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša izpildītā kompozīcija “Esi man blakus”, kura skanēja arī dzīvajā izpildījumā "Dod pieci!" stikla studijā. Populārāko dziesmu vidū ir arī "Sus Dungo" izpildītā kompozīcija “Tēta dārzs” un “Gaismiņ, teci man pa priekšu”, ko izpilda mūziķu apvienība "Tev tuvumā", kā arī "Bermundu divstūra" kompozīcija “Roku okeāns”. "Bermundu divstūris" stikla studijā viesosies jau šodien, 20. decembrī, plkst 18.45, lai izpildītu arī šo kompozīciju.

Līdz šim dārgākās kompozīcijas, kas izvēlētas 2018. gada "Dod pieci!" labdarības mērķa atbalstam, ir "Kings of Leon" dziesma “Last Mile Home” (1500 eiro), Intara Busuļa “Viss ir iespējams” (1000 eiro) un John Surman izpildītā dziesma “Portrait of a Romantic” (1000 eiro).

Arī 2017. gada labdarības maratona laikā pieprasītāko dziesmu TOP 10 iekļuva tikai pašmāju izpildītāji: pirmo trijnieku veidoja Intara Busuļa izpildītā dziesma “Miglas rīts”, "Prāta vētras" un "Musiqq" kopdarbs “Debesis iekrita tevī”, kā arī "Prāta vētras" dziesma “Tevis dēļ”. Pieprasītāko dziesmu vidū bija arī “Uzsniga sniedziņš balts” brāļu Ziemeļu izpildījumā, "Putnu balles" “Divi eņģeļi”, Igo “Alises iela”, Mārtiņa Freimaņa izpildītā “Pie Dieviņa gari galdi”, "Musiqq" “Silta sirds”, Dona “Zelta kamanas” un “Circenīša Ziemassvētki” Emīla Dārziņa Mūzikas skolas zēnu kora dziedājumā. Līdzīgi bija arī 2016. gada pieprasītāko dziesmu rezultāti – pirmajā desmitniekā bija atrodami tikai latviešu mūziķi un dziesmu izpildītāji!

Ziedot ar dziesmu var gan apmeklējot interneta vietni www.dodpieci.lv, gan klātienē pie stikla studijas ziedojumu kastītē vai ar maksājumu karti pie ziedot.lv brīvprātīgajiem. Minimālais ziedojums par dziesmu ir 5 eiro.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti