Kustības «Plecs» vecāku izglītības programmā apmācīti gandrīz 200 vecāki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Līdz šim kustības „Plecs” vecāku izglītības programmā apmācīti gandrīz 200 vecāki. Pērn akcijā “Dod pieci!” aicināja jaunos vecākus veltīt vairāk laika saviem bērniem. Vecāku praktisku un psiholoģisku mācību ieviešanai pērn akcijā saziedoja 122 493 eiro.  

Aizvadītā gada labdarības maratonā „Dod pieci!” aicināja vecākus pavadīt laiku ar bērniem un ziedot naudu vecāku apmācībām, stāstīja labdarības maratona dīdžejs Toms Grēviņš.

«Plecs» vecāku izglītības programmā apmācīti gandrīz 200 vecāki
00:00 / 03:40
Lejuplādēt

„Svarīgi bija tas, ka vadošie speciālisti audzināšanas psiholoģijā bija pārliecināti, ka ir nepieciešama jauna programma, kas arī emocionāli var sagatavot vecākus bērna ienākšanai ģimenē un emocionālajai audzināšanai. Tas dažos vārdos. Gan programmas radīšanai, gan tās ieviešanai reālajā dzīvē arī bija nepieciešams „Dod pieci!”, lai būtu starta kapitāls, ar ko šī programma var startēt. Un tas mums visiem kopā arī izdevās!” sacīja Grēviņš.

Šobrīd Rīgā, Mārupē, Jūrmalā, Jelgavā un Cēsīs bērnu audzināšanā un emocionāli tuvu attiecību veidošanā apmācīti apmēram 200 vecāki. Kopumā arī citās pašvaldībās par saziedoto naudu apmācīs 583 vecākus.

„Tā interese un iesaiste no vecāku puses, tas, kā tas kā tāda sniega bumba veļas, ir ļoti patīkami, ļoti iedrošinoši,” atzina fonda „Plecs” vadītāja Inga Oliņa.

Viņa stāstīja, ka vecāki ir motivēti. Pieteikšanās mācībām ir brīvprātīga. Fonda vadītāja arī skaidroja, ka nosodījumam mācībās vietas nav.

Vecākiem mēģina sniegt praktiskus ieteikumus jeb trikus. Piemēram, aicina 10  minūtes pavadīt laiku ar bērnu un ļaut viņam būt vadošajam. Turklāt šajā laikā nedrīkst pamācīt un labot, norādīja Oliņa.

„Vēl viens triks ir – biežāk skatāmies bērniem acīs. Tas ir ļoti svarīgi, kad mēs kaut ko sakām bērnam vai mēs viņu aicinām mainīt kādu darbību. Kliedzam no viena istabas gala uz otru, un tad mēs dusmojamies, ka bērns nav mainījis šo darbību,” skaidroja Oliņa.

Tāpat ļoti svarīga ne tikai bērniem ir paredzamība – savlaicīga sagatavošana ikdienas pārmaiņām. Inga Oliņa arī aicina biežāk viegli un uzreiz pateikt „jā”, kad to var izdarīt.

“Tā ir kā tāda krājkase. Es esmu gandarīts, ka mani ir sadzirdējuši, jo šis ir man svarīgi, nevis man ir jāuzraksta kāds argumentēts referāts. Tas nav saistīts tikai ar bērniem, tas ir saistīts ar jebkuru cilvēku. Tad mums dažreiz ir daudz pamatotāk pateikt nē, kur tas tiešām ir vajadzīgs,” stāstīja Oliņa.

Šobrīd mācībām saņemti vairāk nekā 900 pieteikumi. Lai arī visus apmācīt par saziedoto naudu neizdosies, plāno risināt jautājumu ar pašvaldībām, lai varētu sistemātiski piedāvāt mācības. Vairākas pašvaldības jau izrādījušas lielu interesi nodrošināt programmu saviem iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti