Kūtrim uztic vadīt parlamentārās izmeklēšanas komisiju par «Citadeles» pārdošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ceturtdien uz pirmo dēdi sanāca  parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valstij piederošo 75% bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesa virzību, par kuras vadītāju izvēlēts partijas „No sirds Latvijai” (NSL) pārstāvis, bijušais Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kūtris.

Kūtris, kuru komisijas priekšsēdētāja amatam pieteica partija „Vienotība”, saņēma septiņu komisijas locekļu atbalstu. Savukārt par partijas „Saskaņa” deputātu Andreju Elksniņu nobalsoja trīs deputāti.

Savukārt komisijas priekšsēdētāja biedrs būs Jānis Trupovnieks (ZZS), bet sekretārs - Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība).

Komisijā darbosies deputāti Kūtris, Elksniņš, Trupovnieks, Parādnieks, Kārlis Krēsliņš (Nacionālā apvienība), Mārtiņš Bondars (Latvijas Reģionu apvienība), Inga Bite (Latvijas Reģionu apvienība), Edgars Putra (ZZS), Igors Pimenovs ("Saskaņa"), Kārlis Šadurskis ("Vienotība"), Romualds Ražuks ("Vienotība") un Silvija Šimfa (NSL).

Jau ziņots, ka Saeima izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kas izvērtēs valstij piederošo „Citadeles” bankas akciju pārdošanas procesu. Novembra sākumā parakstīts līgums par 75% valstij piederošo bankas „Citadele” akciju pārdošanu starptautisku investoru grupai un "Ripplewood" par 74 miljoniem eiro. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) savā īpašumā saglabās 25% kapitāldaļu.  Darījuma nosacījumi paredz, ka investori un ERAB palielinās bankas kapitālu par 10 miljoniem eiro.  

Darījums noslēgsies 2015. gada 1.ceturksnī, kad tiks saņemts atbilstošu uzraudzības iestāžu apstiprinājums. Pārdošanas cena var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz 2014. gada beigām, salīdzinot ar plānotajiem rādītājiem. Tāpēc galīgā cena tiks noteikta 2015. gada 1. ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā. Pēc darījuma noslēgšanas "Ripplewood" piederēs 22,4% akciju, bet pārējiem investoriem 52,6% bankas akciju. 

Daudzi politiķi un finansisti pauduši šaubas, ka banka pārdota izdevīgi, norādot, ka cena ir pārāk zema. Savukārt citi norādīja, ka diez vai izdotos banku pārdot izdevīgāk.  

"Citadele" tika dibināta 2010.gadā, restrukturizējot valsts pārņemto "Parex banku".  Valsts ar mērķi novērst apjomīgu finanšu krīzi no saviem līdzekļiem ieguldīja „Parex” bankā aptuveni miljardu eiro, bet kopā ar valsts garantijām - ap diviem miljardiem eiro. No abām bankām - „Reverta” un „Citadele” - atgūta gandrīz puse no šīs summas jeb 770 miljoni eiro. Bankā „Citadele” neatmaksātais atbalsts palicis aptuveni 130 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti