Dienas ziņas

Īsteno sapni par maizes krāsni

Dienas ziņas

Miera gaisma no Bētlemes deg līdz Zvaigznes dienai

Talsu jaunajā slimnīcā notiek būvdarbi

Kurzemnieki domīgi par valsts obligāto veselības apdrošināšanu

Kopš pagājušā gada pavasara, kad uzsākās Talsu jaunās slimnīcas būvniecība, process sarežģījies vairākkārt. Pirms gadu mijas ar Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama lēmumu tika noraidīta prasība, kurā apstrīdēja būvatļaujas izsniegšanu, tāpēc būvniecības process nu norit ar dubultsparu. Tikmēr kurzemnieki ir domīgi par to, vai iedzīvotāju veselības stāvokli uzlabos valsts obligātā veselības apdrošināšana.

Šobrīd, pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, objektā turpinās aktīvs būvniecības process. Topošā slimnīcas ēka jau ir zem jumta, un tajā tiek veikti iekšdarbi.

„Notiek reģipšu starpsienu montēšana, notiek logu montēšana. Jau pirmajā stāvā ir palaists siltums. Visi darbi notiek. Tie notiek iekšpusē un paralēli turpināsies arī darbi ārpusē," saka SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" Talsu filiāles vadītāja Kristīne Bidzāne.

Jūlijā, kad plānota jaunās slimnīcas atklāšana, pakāpeniski stāsies spēkā arī valdības atbalstītais jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums, kas paredz valsts obligāto veselības apdrošināšanu. To veidos daļa no esošā iedzīvotāju ienākuma nodokļa, kā rezultātā valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi būs sasaistīti ar deklarētajiem un nomaksātajiem nodokļiem.

Iedzīvotāji šīs pārmaiņas vērtē dažādi. „Ir daļa cilvēku, kuri strādā, naudu saņem, bet nodokļus nemaksā. Un viņi saņem valsts apmaksāto medicīnisko aprūpi uz nodokļu maksātāju rēķina," saka valdemārpilniece Vija. Savukārt Aija norāda, ka nav pārliecināta, vai gaidāmas pārmaiņas dos kādu ieguvumu. „Jau tagad ir šausmīgas rindas. Es stāvu uz gūžas operāciju vairāk nekā gadu. Vēl nav nekādas ziņas, kad tas būs!" saka kundze.

Paredzēts, ka valsts apdrošinās bērnus līdz 18 gadiem, pensionārus, personas, kuras kopj bērnu ar invaliditāti, 1., 2. un 3. grupas invalīdus, bezdarbniekus, pilna laika studentus, jauniešus, kuri iegūst vispārējo profesionālo izglītību, politiski represētos, personas, kuras atrodas ieslodzījumā, kā arī vēl desmit cilvēku grupas. „Daudzi cilvēki pie daktera aiziet pēdējā mirklī, kad vairs nevar līdzēt. Es domāju, ja būs tā obligātā apdrošināšana... es stipri šaubos, vai tas [neiešana] mazināsies," skepsi pauda luberzniece Agrita.

Veselības ministrija sola, ka nodokļu slogs iedzīvotājiem nepieaugs un obligātajai veselības apdrošināšanai iekasētie līdzekļi tiks izmantoti tikai apdrošināšanas pakalpojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt