Dienas ziņas

Dāvina atstarojošās vestes

Dienas ziņas

Krāslavas māmiņu klubs saņem balvu

KURZEMES NVO CENTRAM – 20

Kurzemes NVO centrs atzīmē 20. jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pakāpeniski sāka veidoties arī nevalstisko organizāciju (NVO) tīkls. Lai palīdzētu biedrību veidotājiem izglītoties šajā jomā, reģionos tika veidoti atbalsta centri. Viens no tiem darbojas Kurzemē un gada nogalē atskatījās uz 20 aizvadītajiem gadiem.     

Savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju Kurzemes NVO centra darbinieki nolēmuši atzīmēt ar Iedvesmas vakaru, uz kuru kopā aicinātas dažādas sabiedriskās organizācijas. Biedrība ir dibināta 1998. gada nogalē un ir viena no vecākajām pilsoniskās sabiedrības attīstības biedrībām, tā apzināti veidota ar mērķi iekustināt plašu sabiedrību, radīt izpratni, kas ir pilsoniski aktīvi cilvēki. Šo gadu laikā biedrība paplašinājusi savu darbošanās funkcijas un bāzējas Kuldīgā.

“Mēs savu komandu paši saucam par dzīvo zināšanu bibliotēku, modernāk varētu teikt - par kompetenču centru, kur ir zināšanas un prasmes, ko nodot cilvēkiem; šī brīža valsts prioritāšu kontekstā tas ir valsts drošībspēju jautājums,” norādīja Kurzemes NVO centra priekšsēdētāja Inese Siliņa.

Kurzemes NVO centrs arī izzina un pēta šo sektoru, tas dod derīgas zināšanas, lai varētu nevalstisko sektoru pārstāvēt arī citās organizācijās un valsts līmenī. 

Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta pārstāve Sanita Rancāne-Delekolē uzsvēra, ka “nevalstiskās organizācijas ir būtiskas kā priekšlikumu izstrādātāji, piedaloties sabiedriskajās apspriedēs, piedāvājot savas idejas”.

Inese Siliņa atzina, ka Kurzemē esošo biedrību darbības jomas ir ļoti dažādas; izmaiņas, to skaitā Kurzemē, esot ik mēnesi, pārsvarā jaunas tiek dibinātas, lai pārstāvētu kādu sporta veidu vai apsaimniekotu daudzdzīvokļu ēkas. Centra uzdevums ir arī koordinēt noderīgu informāciju, aktivizēt cilvēkus.

“Lai ir informācijas pārbagātība, ir vajadzīga atlasīta informācija, labi pasākumi, netradicionāls skats,” atzina “Mamma mammai fonds” pārstāve Bonija Lasmane.

Kurzemes NVO centrs jau piecus gadus ar Kultūras ministrijas atbalstu Kurzemē īsteno dažādus projektu konkursus pilsoniskās sabiedrības un starpkulktūru dialoga jomā.

Šogad vēl vairāk stiprināta NVO loma sabiedrībā, jo pirmo reizi Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu birojs Briselē nolēmis 8,5 miljonus eiro vērtās programmas “NVO fonds” operatora funkcijas turpmāk uzticēt nevalstisko organizāciju apvienībai, kuru veido sešas reģionāla un nacionāla līmeņa pilsoniskās sabiedrības organizācijas, viena no tām ir Kurzemes NVO centrs. Iepriekšējos periodos šo funkciju veica valsts iestāde – Sabiedrības integrācijas fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti