Dienas ziņas

«Rīga IFF» rāda filmu «Putina liecinieki»

Dienas ziņas

Darbaspēka trūkums kavē uzņēmējdarbības attīstību

Bibliotēka dodas uz mājām

Kuldīgas novadā bibliotēka dodas pie lasītājiem uz mājām

Lai atvieglotu ikdienu lasītājiem, kuri pēc grāmatām uz bibliotēku nevar ierasties, Kuldīgas novada Pelču pagasta bibliotekāre nolēmusi grāmatas lasītājiem piegādāt mājās. Lai arī šāds organizēts bibliobuss Pelčos pie iedzīvotājiem ieradās pirmo reizi, atsaucība bija liela.  

Šī bija reize, kad pagasta bibliotekāre devās iepazīties ar iedzīvotājiem un bibliotēkas lasītājiem, kuri vēlētos grāmatu piegādi mājās.  Šāda organizēta grāmatu piegādāšana lasītājiem Pelčos notika pirmo reizi.

“Cilvēki kļūst izglītoti, interesējas par to, kas notiek apkārt, zina jaunākas grāmatas, dodas uz grāmatnīcu, zina, cik maksā. Kad pasaku kundzei, ka varu grāmatu piegādāt un viņa var izlasīt, redzu prieku viņas acīs, un tas ir lieliski,” atzina Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja Aija Kņaze.

Vieni no lielākajiem lasītājiem pagastā ir tā sauktā sudraba paaudze jeb seniori, atklāja bibliotēkas vadītāja.

Grāmatu piegāde mājās arī palielinās lasītāju skaitu bibliotēkā. Apmeklētie cilvēki atzina, ka šāds pakalpojums atvieglos viņu ikdienu. Nereti nokļūt uz bibliotēku nav iespējams veselības vai transporta dēļ. 

“Tā ir tāda pretimnākšana vecākiem cilvēkiem, kaimiņiem ir mašīnas, bet šādi, ja piebrauc klāt, ļoti labi tas ir, liels pluss,” sacīja Pelču pagasta iedzīvotāja Lilija Admidiņa.

Pelču pagastā bibliobuss kursēs vienu reizi mēnesī. Šāda prakse pievest grāmatas mājās ir arī vairākās citās Kuldīgas novada bibliotēkās. 

Piemēram, Īvandes bibliotēka izveidojusi pat savu maršrutu, lai nokļūtu pie lasītājiem. Arī Kuldīgas Galvenās bibliotēkas lasītājiem ir iespēja saņem grāmatas mājās. Šobrīd Kuldīgā ir deviņas adreses, uz kurām tiek nogādātas grāmatas.

“Esam izstrādājuši anketu, piezvana, izrunājamies ar cilvēku, ko grib lasīt, un tad jau nokomplektējam,” stāstīja Kuldīgas Galvenās bibliotēkas vadītāja Laima Ostele.

Kuldīgas novadā bibliotēku lasītājiem grāmatas mājās tiek piegādātas uz 76 adresēm. Sadarbība notiek arī ar Kuldīgas pansionātiem un bērnudārziem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti