Panorāma

Šoreiz vēlētāji aktīvāki

Panorāma

Eiroparlamenta vēlēšanas – jau pusē

Balsot – tā ir iespēja, kas jāizmanto

Kreilis: Iespēja balsot – tā ir privilēģija

Kādēļ ir svarīgi izmantot šo iespēju un balsot, Latvijas Televīzija vaicāja sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. Darba platformas “Your Move” dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis uzskata, ka iespēja balsot ir privilēģija.

"Vēlēšanas notiks neatkarīgi no tā, vai mēs iesim vai neiesim, bet mēs varam ietekmēt to, kādi cilvēki no Latvijas būs Eiropas Parlamentā. Parlaments nestrādā kā nacionālu interešu pārstāvniecība. Ja to redzat politiskajās reklāmās, tad tas nav gluži korekti. Bet tie cilvēki ir no Latvijas, līdz ar to viņi kaut kādā veidā tomēr veido Latvijas tēlu," pauda Kreilis.

"Your Move" vadītājs norādīja, ka Eiropā neviens neaizmirst, no kuras valsts tu esi. "Un mūsu ziņā ir aizsūtīt uz Briseli spējīgus cilvēkus, jo tad par mums kā par valsti veidojas labs iespaids. Spējīgi cilvēki arī lielajā parlamentā, lai arī viņi ir tikai astoņi, var sarunāt ar citiem cilvēkiem, veidot grupas un tādu politiku, kas Latvijai arī savā ziņā ir izdevīga," norādīja Kreilis.

Eiropas Parlaments ir viens no trim lielajiem vaļiem, uz kuriem turas visa Eiropas Savienības ideja, uzskata Kreilis. "Ir redzēts, ka mūsu labākie eiroparlamentārieši zina cilvēkus, viņiem ir koalīcijas, viņi cīnās un savas tēmas diezgan labi attīsta. Ja neejam balsot, tad ievēlēs tādus, kas piecus gadus  var darboties pret Latvijas interesēm, par kuriem varbūt būs kauns, ka Latvijas vārdu vispār saista ar šiem cilvēkiem. Varbūt filozofiskā līmenī – tā ir baigā privilēģija balsot par kaut ko, jo lielākajā daļā valstu vienkāršo cilvēku viedokli vispār neņem vērā. Mēs piederam mazam izmeklētam valstu klubam, kur ir iespēja, ka šo balsi ieskaitīs, un kopā mēs veidojam daļu no lielā procesa. Tā kā palaist to garām būtu smieklīgi," tā eksperts.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti