Panorāma

Par zēna notriekšanu – cietums

Panorāma

ENAP aiztur bijušo KNAB priekšnieku N. Vilnīti

Gobzemu izslēdz no KPV LV

«KPV LV» valde izslēdz Gobzemu no partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Partijas "KPV LV" valde pirmdien, 4. februārī, nolēma izslēgt no savām rindām premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu. Pagaidām Gobzems paliks "KPV LV" Saeimas frakcijā. Gobzema izslēgšanu rosināja Artuss Kaimiņš, kā pamatojumu minot partijas reputācijas graušanu. Gobzems tikmēr kaļ plānus par jaunas partijas veidošanu.

ĪSUMĀ:

  • Kaimiņš: Gobzems no partijas "KPV LV" izslēgts, jo grauj tās tēlu.
  • Gobzema izslēgšanu no partijas atbalstījuši trīs no pieciem partijas valdes locekļiem.
  • Kaimiņš ir pārliecināts, ka Gobzemu vajadzētu izslēgt arī no "KPV LV" Saeimas frakcijas.
  • Gobzems partijas Saeimas frakciju negrasās pamest, taču nākotnē varētu veidot jaunu partiju.

3 no 5 valdē atbalstījuši izslēgšanu

Artuss Kaimiņš
00:00 / 01:25
Lejuplādēt
Kaimiņa un Gobzema konflikts samilza līdz ar Krišjāņa Kariņa valdības apstiprināšanu. Kaimiņš Kariņu atbalsta, taču Gobzems un vēl četri "KPV LV" deputāti nostājušies opozīcijā. Debatēs pirms balsojuma par valdības apstiprināšanu Gobzems savas partijas dibinātājam Kaimiņam pārmeta netīrus darījumus ar Rūdolfu Meroni.

 

"No Saeimas tribīnes izteikt apvainojumus, tas īsti juristam, ņemot vērā, ka viņš ir arī advokāts, nav piedienīgi. Jebkuram, kurš uzskata, ka ir bijis kāds likumpārkāpums, – jāvēršas iestādēs, kas ar to nodarbojas. Viņam jāpārdomā sava rīcība," vērtē "KPV LV" valdes loceklis, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

No Gobzema puses - pēc Kaimiņa teiktā - izskanējuši "diezgan daudz patoloģisku melu", tostarp no Saeimas tribīnes. "Biedru kūdīšana arī savā starpā ir bijusi," teica Kaimiņš, norādot, ka iesniegumu par Gobzema izslēgšanu no partijas vienlaikus rakstījuši arī "daudzi citi partijas biedri".

"Es domāju, ka šajā gadījumā Gobzema kungam ir liela un patiesa iespēja beidzot pašam dibināt savu partiju, kuru, kā es esmu sapratis, viņš jau sen vēlas dibināt. Uz priekšu," teica Kaimiņš.

Latvijas Televīzija vēsta, ka Gobzema izslēgšanu no partijas atbalstījuši trīs no pieciem partijas valdes locekļiem.

Neoficiāli zināms, ka no pieciem valdes locekļiem Gobzema izslēgšanu no partijas atbalstīja Kaimiņš, Nemiro un ārzemēs dzīvojošais Miks Vizbulis.

Gobzems apsver jaunas organizācijas izveidi

Aldis Gobzems
00:00 / 00:46
Lejuplādēt
Gobzems uzskata, ka ar šo lēmumu sācies "KPV LV" noriets. "Meroni stingrā roka aiz kādas ķermeņa daļas ir ļoti cieši satvērusi Artusu Kaimiņu. [..] Šāds lēmums ir izdevīgs tikai citām partijām. Viņas ir sajūsmā par šo lēmumu. Bet, ja cilvēkam nav smadzeņu, tad ko var padarīt? Tad viņam nav viņas."

 

"Viens pazaudēts kariņš nenozīmē, ka viss ir zaudēts," paziņoja Gobzems, kurš neslēpa, ka varētu dibināt kādu jaunu organizāciju, taču izvairījās to saukt par partiju.

 "Šis lēmums, aizmugurisks lēmums izslēgt mani no "KPV LV" partijas, kas nešaubīgi tika pieņemts Artusa Kaimiņa interesēs, dos iespēju man sagrupēt spēkus un likumīgā ceļā laika gaitā pārņemt varu valstī," teica Gobzems. "Es, protams, pārgrupēšos un veidošu jaunu veidojumu laika gaitā. Ir pilnīgi skaidrs, ka no "KPV LV" izstāsies daļa biedru. [..]

Šī ir iespēja atbrīvoties no visa liekā. Tas ir tā kā raķete, kas lido debesīs. Viņa laika gaitā atbrīvojas no visa liekā, lai varētu sasniegt savu mērķi.

Šajā gadījumā arī man ir jāatbrīvojas no visa liekā un jāatbrīvojas no tā, kas velk pie zemes."

Turpinās strādāt "KPV LV" Saeimas frakcijā

Gobzems ar pārējiem "KPV LV" deputātiem joprojām strādās vienā frakcijā. Pagājušajā nedēļā frakcijas deputāti vienojās turpināt darbu kopā par spīti viedokļu atšķirībām. Kaimiņš gan uzskata, ka Gobzemu vajadzētu izslēgt arī no frakcijas. Par to līdz šim nav spriests, taču, iespējams, ka šāds jautājums var parādīties partijas Saeimas frakcijas darba kārtībā.

"Man personīgi liekas, ka tas būtu jādara [jāizslēdz Gobzems arī no partijas frakcijas]. Tas ir mans viedoklis. Bet mūsu partijā, frakcijā nav kaut kāds gestapo režīms. Frakcijas locekļiem pašiem ir jāsaprot, kā viņi var strādāt," teica Kaimiņš.

"Trešdien būs frakcijas sēde, un mēs šo jautājumu pārrunāsim," teica partijas "'KPV LV" Saeimas rakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Pagaidām neviens cits "KPV LV" deputāts partiju vai frakciju pamest netaisās, tomēr vairāki partijas biedri norāda, ka izšķiroša būs nākamā biedru sapulce, kas notiks 23. februārī. "KPV LV" valde arī saņēmusi iesniegumu par paša Kaimiņa izslēgšanu no partijas. 

"Nu, kā jums liekas, mani varētu izslēgt no "KPV LV"? Varbūt. Varbūt ne," sprieda Kaimiņš.

Saskaņā ar "KPV LV" mājaslapā publicētajiem partijas statūtiem lēmums par izslēgšanu no partijas stājas spēkā vienu mēnesi pēc tā pieņemšanas. Šajā laikā biedrs partijas valdē var pārsūdzēt lēmumu. No Gobzema teiktā noprotams, ka viņš nepārsūdzēs partijas valdes lēmumu.

KONTEKSTS:

Advokāts Aldis Gobzems bijis klātesošs Artusa Kaimiņa politiskajā karjerā jau kopš tās pirmsākumiem, bet, kopš Gobzems pievienojās Kaimiņa dibinātajai partijai “KPV LV”, abi bijuši teju nešķirams tandēms. Taču pēc vēlēšanām Kaimiņš un Gobzems arvien biežāk pauda pretējus viedokļus.

Pērn decembrī partijas "KPV LV" Saeimas frakcijā pretrunas iezīmējās aizvien izteiktāk. Tolaik valdības veidošana bija uzticēta Aldim Gobzemam, bet Artuss Kaimiņš iebilda pret ieceri tajā iekļaut Zaļo un Zemnieku savienību. Taču vēl redzamākas nesaskaņas kļuva janvārī, kad tika rosināts Kaimiņu atcelt no frakcijas biedra amata. Viņam gan šo amatu izdevās saglabāt, septiņiem "KPV LV" deputātiem balsojot "par" un septiņiem "pret".

Turklāt Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdības tapšanas laikā pieci "KPV LV" deputāti pretēji pārējās frakcijas nostājai paziņoja, ka neatbalstīs šo valdību. Viņu vidū ir gan Gobzems, gan Didzis Šmits, kurš sākotnēji pretendēja uz ekonomikas ministra amatu Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetā. Viņi paši negrasās partiju pamest, bet sadarbības līguma izpratnē nu ir opozīcija.

Tikmēr 23. janvārī īsi pirms Saeimas balsojuma par Kariņa valdību Kaimiņš un Gobzems runās no parlamenta tribīnes viens otram veltīja asus pārmetumus.

Vēl pirms Saeimas vēlēšanām izskanēja ziņas, ka partijas “KPV LV” kandidātiem slepenā līgumā nākas solīt nolikt mandātu, ja viņi pamet partijas frakciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti