«KPV LV» līderis Kaimiņš neatbalsta ZZS dalību valdībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš pretēji savas partijas premjera amata kandidāta Alda Gobzema pozīcijai neatbalsta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iekļaušanu valdībā.

Kaimiņš uzsvēra, ka pauž personīgo viedokli un ar to nevēlas apšaubīt Gobzema mandātu. Gobzema piedāvāto ministru sastāvu Kaimiņš nosauca par uzmetumu, kas „nav akmenī cirsts”. Turklāt par to vēl būs jābalso "KPV LV" frakcijā, kur viņš jau paudis savu viedokli.

Kaimiņš uzskata, ka Saeimas deputātam jābalso „pēc savas sirdsapziņas” un to „nedrīkst ietekmēt politiskais spēks, tā valde vai frakcija”. Viņš pauda - nevarot iedomāties, ka valdībā būtu pārstāvēta arī ZZS. Tas arī būtu viņu vēlētājiem doto solījumu pārkāpšana, sacīja politiķis. Viņš vairākkārt uzsvēra, ka šis viedoklis ir veidojies ilgstošā laikā, bet viņš to pauž tikai tagad. 

"KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

„Es joprojām domāju, ka Aivars Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime. Mana sirdsapziņa neļautu atbalstīt šāda veida valdības veidošanu. Mums būs frakcijas sēde, kurā būs šis dienaskārtības jautājums, kā redz vai neredz pārējie frakcijas deputāti šādu sadarbības modeli.. Tas ir mans personīgais redzējums, un katram deputātam būs jābalso pašam.”

Viņš gan izvairījās atbildēt, kā gatavs rīkoties balsojumā par valdību ar ZZS. “Es uzskatu, ka mēs varam izveidot stabilu, rīcībspējīgu valdību ar četrām partijām. Tas ir mans personīgais viedoklis, un frakcijā arī nav bijis balsojums par šo piedāvāto modeli,” sacīja Kaimiņš.

Savukārt "KPV LV" politiķis Aldis Gobzems, kuram Valsts prezidents uzticēja valdības veidošanu iebilda, ka, raugoties matemātiski, tomēr nepieciešamas ZZS balsis.

Abi "KPV LV" politiķi noliedza, ka partijā būtu šķelšanās.

Sarunā ar Latvijas Radio Gobzems atgādināja, ka katram deputātam viņa frakcijā ir tiesības uz savu viedokli. Taču Gobzems pauž pārliecību par „KPV LV” frakcijas atbalstu viņa valdības modelim.

KONTEKSTS:

Nedaudz vairāk nekā nedēļu pēc valdības veidošanas uzticēšanas "KPV LV" politiķim Aldim Gobzemam viņš paziņoja pa "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no potenciālo valdības veidotāju loka. Sarunas turpina piecas partijas – "KPV LV", JKP, Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā Vienotība". 

Lai gan Gobzems nāca klajā ar iespējamo valdības modeli, potenciālie koalīcijas partneri nesteidza piekrist piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam. Dienu vēlāk ZZS paziņoja, ka piekrīt Gobzema piedāvātajam valdības modelim, savukārt JKP arvien uzstāj, ka nevēlas strādāt valdībā ar ZZS. Gobzems deva laiku JKP līdz sestdienas, 8. decembra, vakaram sniegt atbildi par valdības atbalstīšanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti