Dienas ziņas

​ Atver grāmatu par Latvijas parlamentārisma simtgadi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Tiesa A. Kaimiņam piespriež 280 stundu sabiedrisko darbu

Bijušajam Saeimas deputātam Kaimiņam piespriež 280 stundu darba par dokumentu viltošanu (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Bijušajam Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi 280 stundas piespiedu darba lietā par dokumentu viltošanu.

Precizējums

Precizēts piespriesto stundu skaits

Tiesa ceturtdien, 16. februārī, pasludināja spriedumu lietā, kurā Kaimiņš bija apsūdzēts par SIA "Al De media" grāmatvedības dokumentu, proti, Kaimiņa uzņēmumam SIA "Suņu būda" izsniegto rēķinu, viltošanu.

Iepriekš prokurors Kaimiņam lūdza piespriest naudas sodu 15 minimālo algu apmērā jeb 9300 eiro.

No piespriestajām 280 stundām atņems 16 stundas, ņemot vērā aizturēšanas laiku.

Tātad atliek 33 pilnas 8 stundu darbdienas, un, lai tās nostrādātu, Artusam Kaimiņam būs jāpiesakās Probācijas dienestā.

Artuss Kaimiņš uz atkārtotiem lūgumiem komentēt spriedumu atbildēja, ka nekādus komentārus nesniegs, iekams nebūs aprunājies ar savu aizstāvi un sapratis, ko spriedums nozīmē.

Taču arī viņa advokāts Normunds Duļevskis bija vārdos skops: "Es neesmu vēl lasījis pilnu nolēmumu. Izlasīsim nolēmumu, pēc tam varēsim komentēt. Līdz pilna nolēmuma sastādīšanai kaut ko komentēt būtu ļoti priekšlaicīgi."

Likums paredz 10 dienu termiņu, lai iesniegtu lūgumu pilna nolēmuma sagatavošanai, un to advokāts grasās izmantot.

Vēlāk Kaimiņš Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka tomēr ir nolēmis spriedumu pārsūdzēt, jo viņam neesot saprotama tiesas motivācija.

KONTEKSTS:

Lieta par Kaimiņa dokumentu viltošanu sākās 2020.gada oktobrī, kad kļuva zināms par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret 13.Saeimas deputātu Kaimiņu par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, kas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Prokuratūra vēlāk mīkstināja apsūdzību uz grāmatvedības dokumentu viltošanu un lūdza Saeimas piekrišanu Artusa Kaimiņa saukšanai pie kriminālatbildības, un 2021.gada februārī Saeima piekrita Kaimiņa izdošanai, taču 13.Saeimas sasaukuma laikā tiesa nebija spējīga lietu iztiesāt un novest līdz spriedumam.

Aģentūra LETA vēstīja, ka kaimiņš apsūdzēts par SIA "Al De media" grāmatvedības dokumentu, proti, Kaimiņa uzņēmumam SIA "Suņu būda" izsniegto rēķinu viltošanu.

Pēc prokuratūras domām, dokumentu viltošanai Kaimiņš esot izmantojis citas personas, kuras sastādīja šos dokumentus, bet kuras nav saucamas pie kriminālatbildības, jo nezināja, ka dokumentos ir iekļautas patiesībai neatbilstošas ziņas.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Al De Media" piederēja Kārlim Linardam. Jau pirms laba laika pieņemts lēmums par uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu.

Kaimiņš iepriekš ir bijis "KPV LV" biedrs un viens no līderiem, vēlāk kļuva bezpartejisks, bet uz 14.Saeimu vairs nekandidēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti