«KPV LV» aicina Petraviču izšķirties par vienu amatu

Partijas "KPV LV" valde nolēmusi aicināt savu partijas biedri, labklājības ministri Ramonu Petraviču izšķirties par vienu – Saeimas deputātes vai ministres – amatu. 

Partijas valde šādu lēmumu pieņēmusi pēc ministres uzklausīšanas, kurā viņa skaidroja  situāciju sociālās aprūpes iestādēs.

"KPV LV" valdes loceklis Artūrs Vējš Latvijas Televīziju informēja, ka pēc partijas domām, daudzos jautājumos atbildība gulstas uz valdību kopumā. Taču ņemot vērā  informāciju, kura ir partijas rīcībā, "KPV LV" uzskata, ka ministrei būs grūti turpināt darbu Labklājības ministrijā, it sevišķi, ja spēki sadalāmi starp Saeimu un ministriju. Tāpēc ministrei ir ieteikts pieņemt valstisku lēmumu un izvērtēt iespēju koncentrēt visus savus spēkus darbam, nedalot tos starp parlamentu un ministriju.

Kuru amatu izvēlēties, tas paliekot ministres ziņā – atkāpties vai nolikt Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, skaidroja Vējš.

LTV ar ministri šodien nav izdevies sazināties. Viņas preses sekretārs sacīja, ka ministre pagaidām komentārus nesniegs. 

KONTEKSTS:

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) vērsies Valsts kontrolē ar aicinājumu revīzijā pārbaudīt, vai Labklājības ministrija (LM) ir izdarījusi visu iespējamo Covid-19 izplatības ierobežošanā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

“Ir nepieciešams gūt pārliecību, ka līdz šim īstenotie pasākumi, lai otrā slimības viļņa laikā nepieļautu un ierobežotu Covid-19 izplatību šo institūciju klientu un darbinieku vidū, ir bijuši situācijai atbilstoši, savlaicīgi un efektīvi, kā arī cik efektīvi ir strādājusi Labklājības ministrija kā šajā nozarē vadošā valsts pārvaldes iestāde. Uzskatu, ka būtu lietderīga Valsts kontroles iesaistīšanās šīs situācijas vērtēšanā,” vēstulē norādīja Kariņš. 

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti