Kozlovskis: Nevar izslēgt vairāku mūsu pilsoņu pievienošanos teroristiem islāma valstīs

Šobrīd Latvijā ir zemākais terorisma apdraudējuma līmenis un publiski ir zināms, ka Sīrijā islāmistu kaujinieku grupējumā iesaistījās tikai viens Latvijas iedzīvotājs, bet, ņemot vērā kopējās globālās tendences, tas nenozīmē, ka šādu cilvēku nākotnē nevarētu būt vairāk, Latvijas Radio sacīja  iekšlietu ministrs  Rihards Kozlovskis („Vienotība”).

Viņš norādīja, ka terorisma apdraudējuma risku ziņā valsts lielumam nav nozīmes, bet pašlaik  Latvijā ir zemākais no četriem terorisma draudu līmeņiem jeb „zilais kods” un nav pamata bažām. Drošības policijai ir  laba sadarbība ar Eiropas partneriem, „pašlaik mūsu iedzīvotājiem nav pamata bažām”, sacīja ministrs.

Viņš atgādināja, ka Drošības policija līdz šim publiski apstiprināja, ka viens Latvijas iedzīvotājs pievienojies kaujiniekiem Sīrijā. Lai gan Latviju nevar salīdzināt skaitļos ar lielajām valstīm, bet tas nenozīmē, ka nevaram sagaidīt, ka mūsu pilsoņu islāma valstīs būs vairāk, norādīja Kozlovskis.

Iekšlietu ministrija arī tuvākajās dienās parlamentā virzīs izmaiņas Krimināllikumā, kas  paredzēs kriminālatbildību par dalību bruņotajos konfliktos citās valstīs, par to finansēšanu, apmācīšanu un vervēšanu dalībai šādos konfliktos. Likums paredzes par to sodu līdz desmit gadiem cietumā.  

Ministrs arī norādīja, ka Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē būs jādiskutē arī par kopīgu ES pieeju kriminālsodu politikai šajā jomā. Viņš arī pauda, ka cīņa ar terorismu bija noteikta kā viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm, bet tā būs vēl asāka pēc traģiskajiem notikumiem Francijā.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti