Panorāma

Cēsu skolotāja – viena no 50 labākajām pasaulē

Panorāma

2/3 pie stūres runā pa telefonu

R.Kozlovskis nevēlas būt premjers

Kozlovskis negrib būt premjers; šajā amatā redz «tikai Āboltiņu»

Viens no pēdējās dienās biežāk minētajiem iespējamajiem kandidātiem premjera amatam, pašreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība") vēlētos nākamajā valdībā turpināt vadīt iekšlietu nozari. To Latvijas Radio raidījumā  "Krustpunktā" sacīja Kozlovskis, norādot, ka valdības vadīšana būtu jāuzņemas citam politiķim.

Taujāts par iespēju ieņemt premjera amatu, Kozlovskis sacīja, ka viņš būtu priecīgs turpināt iesākto darbu – vadīt iekšlietu nozari, kur ir uzsākti virkne darbu, kas ir jāpabeidz. "Es šo lēmumu pieņēmu tiešām, izvērtējot, ko nozīmē būt par premjeru, ko tas prasa (..)," sacīja Kozlovskis.

Kozlovskis atzina, ka viņš jautājumu par iespēju pretendēt uz premjera amatu pārrunājis ar iekšlietu nozares pārstāvjiem, kuri sacījuši, ka labprāt arī turpmāk redzētu viņu iekšlietu ministra amatā.

Pēc Kozlovska sacītā, viens ir vadīt vienu nozari – šajā gadījumā iekšlietu jomu, bet pavisam kas cits ir pārraudzīt darbu visās jomās. Lai to varētu darīt, ir jābūt pārliecībai par savām spējām.

"Tas būtu ļoti sasteigti teikt, ka esmu gatavs vadīt valdību," atzina Kozlovskis, norādot, ka, izvērtējot visus aspektus, viņš nonācis pie secinājuma, ka "būtu jābūt citam premjeram, nevis man".

"Pašlaik sliecos, ka gribētu turpināt vadīt nozari – darīt to, ko līdz šim esmu darījis," teica Kozlovskis, norādot, ka vairs nevēlas "attīstīt tēmu" par viņu kā iespējamo premjera amata kandidātu.

Jautāts, kurš tad varētu ieņemt premjera amatu, Kozlovskis norādīja, ka "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa "nekad nav slēpusi", ka ir gatava vadīt valdību.

Tā kā Āboltiņa ir paudusi gatavību kļūt par Ministru prezidenti, tad partijā "Vienotība" "neredzu citu pretendentu", kas varētu uzņemties augstā amata pienākumus, atzina Kozlovskis.

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā no amata atkāpusies premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība"). Par savu demisiju Straujuma oficiāli paziņoja pirmdienas rītā pēc iepriekš neplānotas tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Iepriekš lēsts, ka vislielākās izredzes kļūt par nākamo premjeru ir pašreizējam iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim ("Vienotība”).

Starp iespējamajiem premjera amata kandidātiem publiskajā telpā minēts arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība"), taču viņš šādu iespēju noraidīja, kā iemeslu minot daudz darāmos darbus ārpolitikā.

Valsts prezidentes Vējonis jau šonedēļ– ceturtdien un piektdien, 10. un 11.decembrī – pārrunās ar partijām nākamās valdības veidošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti