Koalīcija vienojas virzīt Valdi Dombrovski Eiropas Komisijas komisāra amatam

Valdību veidojošo partiju sanāksme vienojās jau otrdien, 12. jūnijā, valdībā lemt par pašreizējā eirokomisāra, “Jaunās Vienotības” pārstāvja Valda Dombrovska atkārtotu virzīšanu darbam nākamajā Eiropas Komisijā.

Spriešana par Dombrovska atkārtotu virzīšanu eirokomisāra amatam ilga jau kopš 25. maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās viņa pārstāvētā „Jaunā Vienotība” ieguva labāko rezultātu.

Vairāku valdības partiju pārstāvji paziņoja, ka pirms atbalsta paušanas Dombrovska atkārtotai virzīšanai vēl grib ar viņu tikties.

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs pirmdien atzina, ka tieši viņa pārstāvētā partija uz brīdi nobremzējusi lēmumu par Dombrovska izvirzīšanu.

“Mēs vienkārši nepazinām Valdi Dombrovski”, un tas, ko nolēma frakcija, - “nevis atbalstīt, bet neiebilst”, sacīja Zakatistovs.

Viņš atzina, ka frakcija tikās ar Dombrovski un “viņš ļoti skaidri demonstrēja savu kompetenci”. Tomēr frakcija uzskata, ka būtu labi, ja Latvija savlaicīgi domātu par nākamā eirokomisāra izraudzīšanu un būtu vairāk nekā viens kandidāts, piebilda Zakatistovs.  

Atis Zakatistovs: Par Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam Madara Fridrihsone

  Jauno Eiropas Komisiju Eiropas Parlaments varētu ievēlēt rudenī.  

  Līdzšinējais Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers personiski uzrunājis Latvijas premjerministru Krišjāni Kariņu ar lūgumu neatsaukt Dombrovski no līdzšinējiem pienākumiem.

  Valdis Dombrovskis kandidēja tikko notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās un tika ievēlēts.  Līdz ar to viņam būtu jāizvēlas - vai nu jūlijā sākt darbu Eiropas Parlamentā, vai arī atteikties no deputāta mandāta un palikt komisāra krēslā līdz novembrim. Abus apvienot nevar. To nosaka vēl 1976. gadā apstiprinātā kārtība.

  Ja komisāra krēsls atbrīvojas, tad šos pienākumus var vai nu sadalīt starp citiem komisāriem, vai arī tā valsts, no kurienes nāca iepriekšējais komisārs, var izvirzīt aizstājēju, kurš strādās dažus atlikušos mēnešus. Pret to gan iebilst Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

  Dombrovskis iepriekš atzina, ka pēc ievēlēšanas Eiropas Parlamentā noliks sava Eiropas Komisijas viceprezidenta pilnvaras, taču viņa iecere ir tikt nominētam darbam nākamajā Eiropas Komisijā.  

  “Tāds ir man šis pašreizējais plāns,” atzina Dombrovskis, piebilstot - ”ja tāda iespēja būs, esmu gatavs turpināt darbu”.

  Taču Latvijas Televīzijai zināms, ka viņš, visdrīzāk, no mandāta atteiksies, un Dombrovska vietu parlamentā jau jūlijā ieņems Inese Vaidere.

  KONTEKSTS:

  Pirms nedēļas valdību veidojošo partiju pārstāvji atlikuši izšķiršanos par to, vai darbam Eiropas Komisijā atkārtoti virzīs Dombrovski. Viņa partijas biedrs, valdības vadītājs Krišjānis Kariņš, kad kļuva zināmi Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti, paziņoja, ka tie nostiprinājuši viņa pārliecību, ka Latviju Eiropas Komisijā arī turpmāk ir jāpārstāv Dombrovskim.  Tomēr vairāku valdību veidojošo partiju pārstāvji pirms galīgā lēmuma pieņemšanas vēl vēlējās tikties ar Dombrovski. 

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti