Dombrovskis: «Jaunā Vienotība» atguvusi vietu Latvijas politikas centrā

Pēc uzvaras Eiropas Parlamenta vēlēšanās “Jaunā Vienotība” atguvusi vietu Latvijas politikas centrā, pirmdien, 27. maijā, intervijā Latvijas Radio sacīja Valdis Dombrovskis (“Jaunā Vienotība”).

Par “Jauno Vienotību” šogad nobalsoja 26,24% vēlētāju, un no šī saraksta Eiropas Parlamentā ievēlēti Dombrovskis un EP deputāte Sandra Kalniete.

Pirms pieciem gadiem, Eiropas Parlamenta vēlēšanās “Vienotība” svinēja uzvaru ar pamatīgu pārsvaru pār citiem politiskajiem spēkiem – toreiz par “Vienotību” nobalsoja 46,19%.

Valdis DombrovskisLauris Zvejnieks
  Dombrovskis atzina, ka šoreiz rezultāts nav tik labs kā pirms 5 gadiem, taču šajā laikā partija gāja cauri krīzei, labi nostartēja Saeimas vēlēšanās, kļuva par premjera partiju un “atguvusi savu vietu Latvijas politikas centrā”.

  Dombrovskis pastāstīja, ka pēc ievēlēšanas Eiropas Parlamentā noliks sava Eiropas Komisijas viceprezidenta pilnvaras, taču viņa iecere ir tikt nominētam darbam nākamajā Eiropas Komisijā.  

  “Tāds ir man šis pašreizējais plāns,” atzina Dombrovskis, piebilstot - ”ja tāda iespēja būs, esmu gatavs turpināt darbu”.

  Dombrovskis LTV “Rīta panorāmai” izvairījās vērtēt savas izredzes atkal tikt nominētam EK komisāra amatam, norādot, ka šis jautājums ir premjera kompetencē, un šim jautājumam premjers ķersies klāt uzreiz pēc EP vēlēšanām.

  Viņš arī sacīja, ka Briselē vēlas pievērsties jautājumiem par ES budžetu, fondiem, kopējo lauksaimniecības politiku, kopējo ārējo un drošības politiku.  

  “Jaunās Vienotības” Saeimas deputāts un viens no līderiem Arvils Ašeradens LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka Dombrovskis ir labs kandidāts Eiropas Komisijas komisāra amatam, tas būs premjera lēmums, par ko vajadzēs vienoties koalīcijai un būs nepieciešamas konsultācijas ar Eiropas kolēģiem, un tas nebūs vienkāršs process.

  “Bet es nešaubos, ka Dombrovskis varētu būt eirokomisārs,” sacīja Ašeradens.

  Ašeradens arī atzina, ka partija pārdzīvoja krīzi, taču pārskatīja savu darbību un stratēģiju, un “redzam, ka tas strādā”.  

  Tagad partija “stabili attīstās” un EP vēlēšanās ieguva divreiz lielāku atbalstu nekā nacionālajās vēlēšanās, norādīja Ašeradens.  

  KONTEKSTS:

  EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvēta “Jaunā Vienotība”, par kuru nobalsoja  26,24% vēlētāju. No šī saraksta EP ievēlēti Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis un EP deputāte Sandra Kalniete.  Arī “Saskaņa ieguva divus pārstāvjus EP – par to nobalsoja 17,45%, un EP ievēlēti partijas līderis, atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs un bijušais vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

  Par NA šogad nobalsoja 16,4%. No NA EP ievēlēti EP deputāti Roberts Zīle un kultūras ministre Melbārde. Tāpat EP iekļuva arī Latvijas Krievu savienība, kuru atbalstīja 6,24%, un ir ievēlēta partijas līdere Tatjana Ždanoka.  Šoreiz EP būs arī jaunpienācējs - pirmo reizi EP vēlēšanās startēja un iekļuva “Attīstībai/Par!”, par kuru nobalsoja 12,42%, un ievēlēts ir Ivars Ijabs.


   

  Ievēlētie deputāti
  Valdis Dombrovskis

  Jaunā VIENOTĪBA

  • 88959
  • 2570
  Deputāta profils
  Sandra Kalniete

  Jaunā VIENOTĪBA

  • 60338
  • 6993
  Deputāta profils
  Nils Ušakovs

  "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

  • 69139
  • 1812
  Deputāta profils
  Andris Ameriks

  "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

  • 19041
  • 3623
  Deputāta profils
  Roberts Zīle

  Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

  • 54883
  • 1870
  Deputāta profils
  Dace Melbārde

  Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

  • 15399
  • 7626
  Deputāta profils
  Ivars Ijabs

  Attīstībai/Par!

  • 34394
  • 2441
  Deputāta profils
  Tatjana Ždanoka

  "Latvijas Krievu savienība"

  • 18098
  • 739
  Deputāta profils
  Vēlēšanu rezultāti
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti