Aktuāli

Ministrijas sola rūpīgi vērtēt naudas pieprasījumus

Aktuāli

EP komiteja: Sadarbība cīņā pret «netīro naudu» – nepietiekama

Roberts Ķīlis par Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030. gadam

Ķīlis: Nacionālajā attīstības plānā skats uz demogrāfiju un ekonomiku, iespējams, bija pārāk optimistisks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

„Nacionālajā attīstības plānā 2020” (NAP 2020) būtu jāveic korekcijas divos jautājumos – par demogrāfiju un ekonomiku, jo šie mērķi, visticamāk, netiks sasniegti, intervijā Latvijas Radio sacīja bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis, kurš arī vadīja Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam ekspertu grupu.

Piektdien, 27.oktobrī, notiks Pārresoru koordinācijas centra rīkota diskusija "Nacionālais attīstības plāns 2020 - pusceļā: vai Latvija sasniegs izvirzītos mērķus?".

Stāstot par plāna tapšanu, bijušais ministrs norādīja, ka sīva cīņa bija starp diviem vadmotīviem: Latvija kā zaļā valsts pasaulē un ekonomiskais izrāviens. “Toreiz Latvija nāca ārā no krīzes un likās, ka ekonomiskajai izaugsmei bija jābūt prioritātei, lai mums būtu vairāk, ko sadalīt nodokļos. Uzvarēja ekonomiskā izrāviena mērķis, un tam kārtoja klāt pārējās prioritātes,” skaidroja Ķīlis.

Komentējot pašreizējo virzību uz plāna īstenošanu, Ķīlis vērtēja kā normālu situāciju plāna koriģēšanu. Iespējams, pārāk optimistisks bija skats uz iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu. Arī attiecībā uz demogrāfisko situāciju ieceres bijuši “rožainākas” par pašreizējo realitāti.

Savukārt pārāk zemu tika novērtēta ģeopolitisko notikumu nozīme, kas maina Latvijas eksporta situāciju.

Tāpat saistībā “NAP 2020” neatrisināti ir tādi jautājumi kā teritoriālā infrastruktūras izkliede: kur cilvēki dzīvo, mācās un strādā.

Ķīlis arī atzina, ka plāna veidošanu varēja padarīt vairāk sabiedrisku, jo pašlaik tas vairāk ir valdības plāns. Tagad, viņaprāt, plāns ir ne tikai jāizvērtē, bet arī jānosprauž soļi, kā uz iecerēm virzīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti