Dominikānas Republikā notiek prezidenta un parlamenta vēlēšanas

Šodien Karību jūras reģiona valstī Dominikānā notiek prezidenta un parlamenta vēlēšanas. Pētnieku vērtējumā uzvaru varētu gūt līdzšinējais valsts vadītājs Luiss Abinaders, kuram aptaujas arī uzrāda vislielāko vēlētāju atbalstu. Vēlētāju aptaujas rāda, ka vairumu vietu valsts likumdevējā var gūt arī prezidenta pārstāvētais politiskais spēks.

Dominikānas Republikā notiek prezidenta un parlamenta vēlēšanas
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Luiss Abinaders prezidenta amatā ir kopš 2020. gada. Aizvadīto gadu laikā politiķa uzmanības lokā bija ekonomiskās izaugsmes veicināšana, reformu īstenošana un cīņa pret korupciju.

Līdzīgu politiku viņš sola turpināt arī pārvēlēšanas gadījumā. Vēlētāju atbalstu viņam var nodrošināt stingrā nostāja migrācijas jautājumos. Lai mazinātu no kaimiņos esošās Haiti nelegālās migrācijas plūsmu, viņa pilnvaru laikā tika uzsākta 164 kilometru garas robežsienas izbūve.

Viņa sāncenšu vidū ir bijušais valsts prezidents Leonels Fernandess. Kampaņā viņa prioritāte ir nevienlīdzības mazināšana. Ja neviens no prezidenta kandidātiem neiegūst vairāk kā 50 procentu vēlētāju balsu, jūnija beigās notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti