Krievijas artilērijas apšaudē Harkivas piepilsētā nogalināti vismaz četri civiliedzīvotāji

Krievijas artilērijas apšaudē Harkivas piepilsētā svētdien nogalināti vismaz četri civiliedzīvotāji, paziņojis Harkivas apgabala administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs.

"Mēs zinām par četriem nogalinātiem civiliedzīvotājiem. Vismaz astoņi cilvēki ir ievainoti," sacīja Sinehubovs.

Krievija 10. maijā sāka ofensīvu Harkivas apgabalā, bombardējot pierobežas ciemus un piespiežot tūkstošiem cilvēku atstāt savas mājas. Krievija šajā ofensīvā panākusi lielākos teritoriālos ieguvumus Ukrainā kopš 2022. gada beigām.

Ukraina šonakt atvairījusi visus 37 «Shahed» lidaparātu uzbrukumus
00:00 / 02:36
Lejuplādēt

Vakar vakarā un šonakt Ukraina piedzīvoja kārtējo "Shahed" bezpilota lidaparātu uzbrukumu. Ukrainas gaisa spēki ziņo, ka tie bija vērsti no Krievijas teritorijā esošajiem Kurskas un Krasnodaras apgabaliem. Šorīt gaisa spēku atskaitē ziņots, ka visi 37 bezpilota lidaparāti tika notriekti. Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi par 61 bezpilota lidaparāta notriekšanu Belgorodas, Krasnodaras apgabalā, kā arī Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Maskava arī apgalvo, ka virs Krimas tika notriektas deviņas ATACMS tipa raķetes.

Pēc Krievijas resursos publicētajām ziņām, kāds bezpilota lidaparāts nogāzās naftas pārstrādes rūpnīcas teritorijā Krasnodaras apgabala Slavjanskā pie Kubaņas. Ziņu par postījumiem un cietušajiem nav.

Ukrainas bruņotie spēki savā šī rīta atskaitē ziņo, ka aizvadītās diennakts laikā nogalināti vai ievainoti 1210 Krievijas karavīri, bet iznīcinātas 48 artilērijas sistēmas, 35 kaujas bruņumašīnas un 16 tanki. Pēc Ukrainas armijas ģenerālštāba ziņotā, Melnajā un Azovas jūrā nav vērojama Krievijas jūras spēku kuģu aktivitāte. Pirms neilga laika ģenerālštābs ziņoja, ka ukraiņu uzbrukumā iznīcināts Krievijas jūras spēku traleris "Kovrovec".

Ukrainas Aizsardzības ministrija šodien ziņo, ka aizvadītās diennakts laikā Krievija uzbruka 98 apdzīvotajām vietām 14 apgabalos. Par to, kāda situācija aizvadītās diennakts laikā ir Harkivas apgabalā, šorīt Ukrainas televīzijas ziņu maratonā stāstīja operatīvi stratēģiskā grupējuma "Horticja" pārstāvis pulkvežleitnants Nazars Vološins.

"Harkivas virzienā operatīvā situācija saglabājas sarežģīta, tā pastāvīgi mainās. Mūsu aizsardzības spēku vienībām kopīgiem spēkiem izdevies daļēji stabilizēt situāciju Vovčanskā.

Citās vietās un Harkivas apgabala pierobežā turpinās pretuzbrukumi. Tieši tajā virzienā ienaidnieks mēģina izlauzties cauri Ukrainas aizsardzībai un virzīties Vovčanskas un apdzīvotās vietas Zelenij virzienā, un neapstājas savos mēģinājumos ieņemt Vovčansku. Iebrucēji apvieno sauszemes uzbrukumus kopā ar aviācijas uzlidojumiem," teica Vološins.

Jaunākajā ASV bāzētā Kara izpētes institūta analīzē teikts, ka Krievija par savu mērķi ir noteikusi Časivjaras un Vovčanskas ieņemšanu. Pētnieku vērtējumā Časivjaras ieņemšana ir svarīga, jo tas nodrošinātu krievu spēkiem izdevīgas pozīcijas virzīties uz Kostjantinivku un Družkivku. Šīs abas apdzīvotās vietas ir daļa no Ukrainas aizsardzības līnijas Doneckas apgabalā. Savukārt Vovčanskas ieņemšana būtu taktiski svarīga, lai Krievija varētu īstenot sava uzbrukuma Harkivas apgabalā nākamo posmu.

Taču pētnieku vērtējumā nav skaidrs, vai Krievijas uzbrukuma otrais posms Harkivas apgabala ziemeļos dotu priekšroku Krievijas operatīvajam mērķim paplašināt buferzonu gar robežu, vai arī Krievijas operatīvais mērķis ir virzīties uz Harkivu, cik vien to ļauj efektīva artilērijas darbība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti