Zemgalē vīrietim par seksuālu vardarbību pret pameitām piespriež septiņus gadus cietumā

Zemgales rajona tiesa kādam vīrietim par seksuālu vardarbību pret savas sievas divām meitām piespriedusi brīvības atņemšana uz septiņiem gadiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Apsūdzētais laika periodā no 2019. gada augusta līdz 2020. gada decembrim, dzīvojot kopīgā saimniecībā ar savas sievas divām meitām, kuras nav sasniegušas sešpadsmit gadu vecumu, vairākas reizes ar meitenēm veica seksuāla rakstura darbības.

Turklāt vienu no cietušajām meitenēm apsūdzētais arī pamudināja stāties ar viņu dzimumattiecībās, solot par to samaksāt viņai 50 eiro.

Apsūdzētā vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušo meiteņu dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība.

Apsūdzētajam piespriesto soda veidu un mēru tiesas debatēs lūdza piemērot arī prokurore, tāpēc ar tiesas piespriesto sodu prokurore ir apmierināta un neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu.

Savukārt pārējās procesā iesaistītās personas varēs spriedumu pārsūdzēt Zemgales apgabaltiesā.

Seksuāla vardarbība ir jebkura seksuāla rakstura darbība - mēģinājumi īstenot seksuālu aktu, nevēlami seksuāla rakstura komentāri vai darbības, kuras ir vērstas pret citas personas seksualitāti bez pašas personas piekrišanas.

Ja seksuālai vardarbībai tiek pakļauti bērni, tad viņi par to nestāsta. Tam ir vairāki iemesli - bērni baidās, ka viņiem neticēs, ka viņiem atriebsies, viņi nezina, kas notiks pēc tam un kā uz to reaģēs viņiem emocionāli tuvi cilvēki. Bieži bērni nezina, ka tas, kas ar viņiem noticis, ir nepareizi un viņiem kaitējoši.

Ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties jāvēršas Valsts policijā, norāda prokuratūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti