Dienas ziņas

Valmierā izsniedz barikāžu dalībnieku apliecības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķekavas izpildvarā tikai pienākumu izpildītāji

Ķekavas izpildvarā - tikai pienākumu izpildītāji

Ķekavas novada domē jau ilgstoši izpildvaras pienākumus veic pienākumu izpildītāji. Izsludināt konkursus uz vakancēm domes vadība, aizbildinoties ar gaidāmajām pārvaldes reformām, nesteidz, ar ko neapmierināti ir opozīcijas deputāti.

Izpilddirektora faktiski domē nav jau kopš pagājušā gada novembra, bet izpilddirektora vietnieka pat vairākus gadus.

Atbilstoši likuma “Par pašvaldībām” 69. pantam novada domes izpilddirektoram jārūpējas par domes pieņemto  normatīvo aktu izpildi, jāorganizē teritorijas  plānojuma un budžeta projektu izstrādāšana, kā arī jāpārrauga pašvaldības kapitālsabiedrību darbība. Ķekavas novadā visus šos darbus jau devīto mēnesi veic domes priekšsēdētājas vienpersoniski ieceltais izpilddirektora pienākumu izpildītājs.

Arī izpilddirektora vietnieka vietu jau vairākus gadus ieņem pienākumu izpildītājs.

“Visu laiku ir bijuši cilvēki, kuri izpilda šos pienākumus. Šie cilvēki pilnībā, un es viņus varu tikai paslavēt, ļoti labi izpilda šos pienākumus,” uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Tam gan nepiekrīt opozīcijas deputāti, kuri ārkārtas domes sēdē pieprasīja izveidot komisiju un nedēļas laikā izsludināt konkursu uz izpilddirektora vakanci. ''Ja 3. martā izbeidzās darba tiesiskās attiecības ar izpilddirektoru, tad droši vien, ka līdz marta vidum vajadzēja izsludināt konkursu,” stāsta Ķekavas novada domes deputāts Andis Damlics (Reģionu alianse). Viņš norādīja, ka šobrīd šis jautājums ir kļuvis aktuāls, jo viens no galvenajiem iemesliem ir kolektīvais iesniegums no viena pašvaldības uzņēmum. Šim uzņēmumam pēkšņi vairs nav valdes priekšsēdētāja, kaut gan viņš ir leģitīmi konkursa kārtā izvēlēts tikai šā gada sākumā.

Priekšlikums gan tika noraidīts, jo rudenī domē notikšot reformas, un, piemēram, izpilddirektora vietnieka amata vairs nebūšot, tādējādi pašreiz meklēt jaunus kandidātus neesot lietderīgi.

Baire skaidro, ka konkurss uz izpilddirektora amata tiks izsludināts vēlākais līdz 1. novembrim, lai gan to būtu vēlams izdarīt oktobrī.

Kā savā atbildē skaidro pašvaldības pārraugošā Vides aizsardzības un pašvaldības lietu ministrija (VARAM), izanalizējot pašvaldības publicēto informāciju, VARAM secinājis, ka izpilddirektora kompetenci īsteno pienākumu izpildītājs. Vienlaikus ministrija informē, ka plāno nosūtīt pašvaldībai vēstuli ar lūgumu aktīvāk iesaistīties izpilddirektora kandidāta meklēšanā.

Iejaukties pašvaldības institucionālās struktūras veidošanā ministrija nav tiesīga.  Iecelt vai atbrīvot no amata izpilddirektoru var tikai novada domes deputāti, savukārt izpilddirektora vietnieku amatā ieceļ vai atbrīvo izpilddirektors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt