Dienas ziņas

Izmēģina 26 jaunas kartupeļu šķirnes

Dienas ziņas

Ķekavas 785. iecirknī atkārtotas vēlēšanas

Kazdangas ģimenes sarīko Akmens laikmeta spēles

Kazdangā rīko no Īrijas pārņemtās akmens laikmeta spēles

Aizputes novada Kazdangā pirms vairāk nekā diviem gadiem pēc prombūtnes Īrijā atgriezās Vītolu ģimene, kas aktīvi iesaistījusies ne tikai pagasta sabiedriskās dzīves norisēs, bet arī paši bijuši iniciatori ģimeņu biedrības „Danga” izveidei.  Kopā būšanas un darbošanās prieks vieno ģimenes, rīkojot dažādus pasākumus, kam lieti noder arī svešumā gūtā pieredze. Iespējams, arī Latvijā, tāpat kā Īrijā, par labu tradīciju kļūs atraktīvās un radošās akmens laikmeta spēles.

Pirmatnējā deja ap ugunskuru ir tikai viens no astoņiem kontrolpunktiem turpat trīs kilometru garajā orientēšanās trasē Kazdangas parka teritorijā. Akmens laikmeta spēlēs ir septiņas dažādas disciplīnas, kur katram nākas parādīt savu veiklību, asprātību un prasmi, piemēram, piedaloties dinozauru medībās ar senlaicīgo koka ieroci atlu.

“Seno laiku medību ierocis, kurš pastiprina rokas mešanas spēku,” par atlu stāsta spēļu rīkotājs Raitis Vītols.

“Bultu ieliek iekšā, tur [atlu] un metot sanāk, ka roka paliek garāka un viņš ātrāk aizlido,” norāda Vītols.

Ideja par akmens laikmeta spēlēm nākusi no Īrijas, atzīst ģimeņu biedrības „Danga” vadītāja Kristīne Vītola. Pagājušajā vasarā sarīkotas pirmās šāda veida aktivitātes Kazdangas ģimenēm, kam atsaucies ap piecdesmit dalībnieku. Šogad dalībnieku skaits audzis un pārsniedz 60, kas liecinot par labas tradīcijas aizsākumu.

“Īrijā finansējums bija lielāks un spēles bija plašākas ar balvām. Manuprāt, šo spēļu lielākā balva ir tā, ka mēs varam kopā startēt ar bērniem,” norāda ģimeņu biedrības “Danga” vadītāja Kristīne Vītola.

Šobrīd ģimeņu biedrībā „Danga” darbojas 17 aktīvas ģimenes, kas kopīgi rīko dažādus pasākumus. Kā atzīst mammas un tēti, galvenā motivācija ir padarīt ikdienas dzīvi daudz interesantāku. Arī akmens laikmeta spēles ir rosinājušas kopā darbošanās prieku.

“Bērns atnāk mājās un saka – “Mammu, jāiet piedalīties sacensībās!” Tētis saka – “jā, varētu”. Ja jau tētis arī gatavs piedalīties, tad jāpiedalās,” norāda Elīzas un Kevina mamma Dinija Bahmane.

Jau pavisam drīz, augusta nogalē, Kazdangas ģimenes rīkos sporta dienu, kur spēkiem dažādās disciplīnās varēs mēroties kā mazie rāpotāji, tā arī ātrie skrējēji un tālie lecēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt