Sadaļas Sadaļas

Kārsavā entuziasti nodrošina slidošanas priekus vietējiem bērniem un jauniešiem

Nelielo pierobežas Kārsavu no lielajām pilsētām, kurās ir ledus halles, šķir simtiem kilometrus liels attālums. Par spīti tam, Kārsavā slido gan lieli, gan mazi, spēlē hokeju un rīko dažādus pasākumus uz ledus, jo te ir sava, pašu rokām izbūvēta slidotava. Par slidotavas krustvecākiem nodēvētie Arnis Morozovs un Arnis Stefanovičs jau ne pirmo gadu brīvprātīgi un bez atlīdzības gan uztur slidotavu, gan rūpējas par ledus kvalitāti.

Kārsavē entuziasti nodrošina slidošanas priekus vietējiem bērniem un jauniešiemIveta Čigāne

Lai arī laukā neliels atkusnis, rīta stundā Kārsavas renovētā stadiona nomalē ierīkotajā slidotavā jau valda rosība – tiek tīrīts sniegs un apsekots ledus. Šos darbus, kamēr galvenie slidotavas apmeklētāji - bērni un jaunieši - vēl sēž skolas solā, brīvprātīgi un bez atlīdzības veic divi kārsavieši, divi Arņi – Arnis Morozovs un Arnis Stefanovičs.

Abi Arņi strādā pamatdarbā, bet vakaros vai rītos, kad nav maiņā, kā paši joko, pieskata slidotavu. Vīri atzīst, ka nav jau tā, ka jaunieši vai hokejisti sēž un gaida, kad tad atnāks Arņi, lai iztīrītu sniegu. Lāpstas esot uz vietas, kurš vēlas slidot, tas arī nošķūrē sniegu. Viņu galvenais uzdevums – sekot ledus kvalitātei.

“Strādāju VID Muitas pārvaldē. Darbs ir maiņās un, kad ir tas brīvais laiks mēs ar vārdabrāli savā starpā sazvanāmies. Ja ir brīvs brīdis, arī pa dienu varam uzliet ledu. Vakarā pēc darba astoņos, deviņos, kad te beidzas slidošana, pabeidz spēlēt hokeju, iztīra pēc sevis ledu, mēs uzlejam jaunu ledus kārtu. Pie laukuma mums ir izvesta ūdens padeve, divas šļūtenes izvelkam uz ledus un laistam,” tā Arnis Morozovs.

“Strādāju uz dzelzceļa esmu mašīnista palīgs. Kad ir brīvs laiks, tad arī ejam uz slidotavu. Kāpēc to darām? Lai būtu bērniem, kur paslidot. Man pašam ir trīs dēli, kuri spēlē hokeju,” stāsta Arnis Stefanovičs.

Kamēr abi Arņi tīra naktī uzsnigušo sniega kārtu, atbildīgais pilsētā par dažādu sporta pasākumu organizēšanu Juris Vorkalis, gatavojoties šodienas ledus stafetēm, uzasina bērniem paredzētās slidas – lai stabilāka un drošāka slidošana.

Kārsavā jau ilgus gadus darbojas jaunieši izveidotā biedrība “Pūga”. Viņi arī bija tie, kuri Kārsavā sākumā paši no vietējo uzņēmēju dāvinātajiem dēļiem uzmeistaroja pirmo slidotavu, bet vēlāk īstenojot projektu, aprīkoja jauno slidotavu, iegādājās slēpes un slidas. Tagad pie slidotavas izbūvēta neliela ģērbtuvēm un tiesnešiem domāta ēka, kur atrodas arī audio aparatūra, kas, savukārt, nodrošina mūziku slidotājiem. Turpina Juris Vorkalis.

“Te mums ir uzstādīti 12 āra skaļruņi, mēs tos atbilstoši noregulējam, lai pasākuma laikā netraucētu vietējos iedzīvotājus. Šodien te paredzēta aktīvā pēcpusdiena bērniem un jauniešiem, būs paraugdemonstrējumi, konkursiņi, dažādi gan ar slidošanu, gan ar hokeja spēli saistīti uzdevumi. ”

Novada Jaunatnes lietu speciāliste Solvita Dzērkale atklāj, ka jaunie kārsavieši ir novērtējuši slidotavas krustvecāku abu Arņu darbu un palīdzību – piesakot viņus ikgadējā konkursa “Gada jaunietis 2018” nominācijā “Cilvēks jauniešiem” un apbalvojot ar goda rakstu un koka ozolzīli.

“Abi Arņi mums ir ļoti aktīvi sporta jomā. Viņi mums palīdz arī dažādos pasākumos. Šodien mums būs aktivitātes uz ledus. Pašlaik ledus jau ir sagatavots. Manuprāt, šis Arņu piemērs ir ļoti labs tajā ziņā, ka gan viņu bērni, gan bērnu draugi, redz - cilvēks, ja grib, tad ņem un dara. Bez jebkādas atlīdzības, lai vienkārši bērniem būtu, kur paslidot,” stāsta Solvita.

Slidotava vakara pasākumam gatava, un abi Arņi noguruši pēc maiņas, bet sagatavojuši ledu, dodas uz mājām atpūsties, jo vakarā viņi atkal plāno būt slidotavā, palīdzēt jaunajiem slidotājiem ar padomu, vērtēt konkursus un kontrolēt ledu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt