Panorāma

Siguldā Krusta ceļš – jauna tradīcija

Panorāma

«Tautas panorāma» Jūrmalā un Rīgā

Juglā atrod beigtu meža cūku

Juglā atrod beigtu mežacūku; nāves iemesls vēl nav skaidrs

Rīgā, Juglas mežā atrasta nobeigusies meža cūka. Pagaidām nav zināms, vai tā kritusi no lipīgā Āfrikas cūku mēra. Ir noteikta stingra kārtība kā rīkoties gadījumos, kad atrod beigtu mežacūku, lai ierobežotu slimības izplatību. Taču šoreiz atbildīgie dienesti, šķiet, neko nezina par to.

Ziņu par to, ka Juglas mežā guļ beigta mežacūka, saņēma Juglas dzīvnieku patversme, kas uzreiz informēja medniekus. Tie savukārt ieteikuši zvanīt Rīgas domes dienestam, kas atbild par kritušo dzīvnieku savākšanu. Pārstāvji no dzīvnieku kapsētas “Citi medību lauki” aizbraukuši pēc beigtās meža cūkas, un nogādājuši kapsētā, lai apraktu.

Taču saskaņā ar likumu par meža cūku nekavējoties bija jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) un inspektoriem jānoņem paraugi laboratoriskai pārbaudei. Bet to, ka Juglā, uzieta, iespējams, no mēra kritusi mežacūka, PVD vadība uzzināja no Latvijas Televīzijas.

“Ja cūkai ir mēris, nekas trakāks, kā noticis, nenotiks. Ja cūka aprakta, tad viss kārtībā. Rīgas gadījumā nav pastāvīgas mežacūku populācijas, tāpēc tas neko neietekmē, jo apkārt Rīgai mēris ir no visām pusēm.

Pārbaudes ostās, muitās tas arī visticamāk, neietekmēs. Papildu riskus nerada,” sacīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis .

Taču 2015.gadā viņš aģentūrai LETA gan brīdināja: "Ja mēris pietuvosies Rīgai tiktāl, ka tā būs jāiekļauj karantīnas teritorijā, proti, 40 kilometru rādiusā ap Rīgu tiks konstatētas slimas mežacūkas, dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu, kā arī dzīvnieku barības eksports caur Rīgas ostu būs nopietni apdraudēts.”

To, ka ap Juglā atrasto mežacūku  valda zināma noslēpumainība, apliecināja saruna ar dzīvnieku kapsētas darbinieku. Viņš apstiprināja, ka aizbraukuši pēc beigtās meža cūkas, un izsaukšot PVD. 

Līdz šim Rīga bija brīva zona no Āfrikas cūku mēra. Sērgas dēļ gan ir nācies izkaut mājas cūkas lielās fermās Pierīgā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt