Dienas ziņas

Graudkopji vērtē sējumus

Dienas ziņas

Buru ielas mājas liktenis vēl neskaidrs

Fiziku sāk mācīties jau bērnudārzā

Jelgavā fiziku sāk mācīties jau bērnudārzā

Kas ir virsmas spraigums, pretestība vai elektromagnētiskais lauks, zina ne visi pieaugušie, bet Jelgavā vairāki bērnudārzi izmēģina jaunu metodiku, par fizikas likumiem bērniem stāstot ar saistošu eksperimentu palīdzību.

Ar metodiku ''Mācies eksperimentējot'' Jelgavā ceturtdien iepazinās pirmsskolas vecuma bērni un sākumskolas audzēkņi.  

Kāpēc balons turas gaisā vai kāpēc divi kopā salikti vadiņi rada skaņu, pirmsskolnieki uzzinās tad, kad būs krietni paaugušies, bet pagaidām viņi ar prieku metās eksperimentos.

Kamēr bērni izmēģina vairākus desmitus dažādu eksperimentu, skolotājām atliek vien vērot un atbildēt, ja radušies jautājumi, bet priekšā teikt un skaidrot šajā nodarbībā nav ļauts.

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra Vispārējās un profesionālās izglītības nodaļas vadītāja Sanita Šabanska  skaidro, ka, ļaujot bērniem darboties ar eksperimentiem, bērni paši lēnām atklāj fizikas likumus. “Un tad, kad viņi sāk mācīties fiziku un noteiktus fizikas likumus, viņi atceras, ka viņi kaut kad to jau ir darījuši,” saka Šabanska.

Eksperimentu idejas autors ir fizikas doktors no Flensburgas universitātes Vācijā, un pakāpeniski šāda apmācību metodika ienāk arī  Jelgavas skolās un bērnudārzos.  Un pedagogi ir apmierināti.

Šādas apmācību metodikas priekšrocība ir tā, ka eksperimentu staciju iegādei nav nepieciešami lieli līdzekļi, tās savām rokām var izgatavot gan skolotāji, gan vecāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti