Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Novados trūkst ģimenes ārstu

Uzņēmējspēju attīstībai – «Biznesa nakts»

Jelgavā aizvadīta pirmā «Biznesa nakts» skolēniem

Jelgavā aizvadīta pirmā ''Biznesa nakts''. Tajā piedalījās septiņas skolēnu komandas, kas divdesmit četru stundu laikā  savai idejai izstrādāja biznesa plānu, izveidoja produkta prototipu, un sagatavoja prezentāciju. Trīs labākās  idejas saņēma naudas balvu, kas varētu kļūt par sākuma kapitālu biznesa uzsākšanai. 

Vairāk nekā trīsdesmit Jelgavas un Jelgavas novada skolu 10. un 11.klašu audzēkņi Jelgavas tehnikuma durvis vēra tikai ar ideju kabatā, bet pēc 24 stundu intensīva  komandas darba jau bija gatavi žūrijai prezentēt septiņus izstrādātus prototipus. 

Komanda no Spīdolas Valsts ģimnāzijas komercklases izveidojusi aplikāciju ēdināšanas uzņēmumu viesmīļiem un apmeklētājiem.

“Pieredzes pēc strādāju par viesmīli un sapratu, ka tā ir diezgan liela problēma. Cilvēki nāk un viņiem nav vietas. Šādi viņi varēs redzēt, kurās ēdnīcās, restorānos, picērijās ir brīvas vietas. Aplikācijā viņi varēs atrast jaunas vietas, kurās viņi vēl nav bijuši un par kurām nav dzirdējuši,” pastāstīja komandas “Manawa” pārstāvis Uģis Pumpurs. 

Mūsdienu cilvēku vēlmi darboties digitālā vidē izmantojušas  vairākas komandas, tomēr netrūkst arī  cita veida ideju. Tā komanda ''Lama'' radījusi  prototipu jauniešu koprades centram, kurā  tiktu audzināti kultūras cilvēki

“Bizness parādītos mūsu tirgotspējā. Mēs iesaistītu dažādus  jauniešu uzņēmumus. Piemēram, rīkot dažādas izstādes, kur jaunieši varētu nākt un izstādīt savas gleznas. Pēc tam interesenti varētu nākt aplūkot un iegādāties gleznas. Tāpat mēs uztaisītu veikaliņu,” savu biznesa ideju raksturoja komandas “Lama” pārstāve Evelīna Šulca. 

Izstrādāt biznesa plānus, gatavot prototipus un prezentācijas jauniešiem palīdzēja  jaunie uzņēmēji. Viņuprāt, visas idejas, vēl nedaudz piestrādājot, esot dzīvotspējīgas.

“Tas ko es šodien redzēju bija super, vienīgi šie jaunieši ir jāiedrošina doties pasaulē. Daudz dzirdējām par Latviju, par Jelgavu. Tas ir ļoti forši. Arī mēs šeit sākām, bet tomēr ir jādomā globālāk, ir jādomā par attīstību un tas aizved pie panākumiem,” savās izjūtās dalījās SIA “RocketGrip” līdzīpašnieks Aksels Zingulis. 

''Biznesa nakts'' Jelgavā notikusi pirmoreiz, un, neraugoties uz to, ka darba ražīgums nakts stundās samazinās, varot teikt, ka mērķis ir sasniegts, apliecināja Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakēvičs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt