Jelgavā aizdomas par ielu uzturēšanas iepirkumu konkrēta uzņēmēja interesēs

Februāra sākumā Jelgavas pilsētas dome izsludināja 3,5 miljonu eiro vērtu konkursu, kurā aicināja pieteikties uzņēmēju, kas būtu gatavs trīs nākamos gadus gādāt par pilsētas ielu uzturēšanu. Lāpīt bedres, slaucīt ielas, tīrīt grāvjus. Taču brīdī, kad par iepirkumu sūdzējās uzņēmums, kas šos darbus nedara pašlaik, dome konkursu pārtrauca. Strīda cēlējs uzskata, ka Jelgava iepirkumu sarakstījusi speciāli ierastajam sadarbības partnerim.

Jelgavas vietējā kompānija “Kulk” nu jau gadu desmitiem ir ierasta turienes pašvaldību sadarbības partnere. Tā saņem simtos tūkstošu eiro mērāmus pasūtījumus no novadu pašvaldībām, bet ar pilsētas domi slēdz līgumus par miljoniem eiro.

Jelgavā aizdomas par ielu uzturēšanas iepirkumu konkrēta uzņēmēja interesēsEdgars Kupčs

Piemēram, nupat “Kulk” nolīgta par četrarpus miljoniem eiro kopt Jelgavas publiskās teritorijas, par simt tūkstošiem eiro ziemā uzturēs tranzīta ielas, vēl vairāki simti tūkstošu eiro salasās par lampiņu maiņu ielās, grantēto un citu ielu kopšanu.

Vienā no jaunākajiem iepirkumiem Jelgava meklēja, kurš uzņēmējs par trīsarpus miljoniem eiro būtu gatavs trīs gadus gādāt par pilsētas ielām, kas palikušas ārpus citiem konkursiem, stāstīja domes Iepirkumu pārvaldes vadītāja Zaiga Savastjuka.

Konkursā varētu piedalīties ilggadējais Jelgavas domes partneris un šo darbu veicējs uzņēmums “Kulk”.

Taču šoreiz pieteikties trīsarpus miljonu eiro līgumam sliecās arī cita vietējā ceļu būves kompānija “Igate”, kam, sarūkot lielajiem Eiropas naudas projektiem, radās interese arī par darbu turpat, Jelgavā.

“Jūtamies pārsteigti par dīvainu un neprognozējamu Jelgavas pilsētas domes rīcību. Uzzinājuši par iepirkumu "Jelgavas pilsētas inženierbūvju ikdienas uzturēšanas darbi", mēs nolēmām sagatavot savu piedāvājumu un pieteikties šajā iepirkumā. Taču, iepazīstoties ar iepirkuma dokumentiem, specifikācijām un prasībām pret pretendentiem, apjukām, cik ekskluzīvas un unikālas prasības ir izvirzītas, kurām maz kopīga ar finansiālo potenciālu un saimniecisko izdevīgumu, kāds nepieciešams šādiem darbiem,” stāstīja Gusts Kaļiņins, ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” izpilddirektors.

“Mums radās aizdomas par kādam konkrētam uzņēmumam pielāgotu iepirkumu, jo veselā virknē uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kurus mēs uzrunājām un kuri mums atsaucās, neatradās neviens, kas izpildītu Jelgavas domes prasības,” sacīja Gusts Kaļiņins.

Tāpēc “Igate” iesniedza sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā. Taču tā vietā, lai izskatītu iebildes, Jelgavas dome nolēma vispār atsaukt šo iepirkumu.

Domes Iepirkumu pārvaldes vadītāja Zaiga Savastjuka skaidroja, ka “Igate” sūdzējusies tik plaši, ka nācies visu konkursu rakstīt no jauna.

 “Igatei” šie darbi interesē, un sūdzība Jelgavas plānus vismaz uz laiku pajaukusi.  

“Kopumā Latvijā ceļu un infrastruktūras būvē un uzturēšanā priekšā ir divi grūti gadi, kad katra iespēja daudz nozīmē, jo īpaši šādas - ar 3,5 miljonu prognozēto līgumcenu. Mums jādomā, kur likt gan saražoto asfaltu, tostarp pašā Jelgavā saražoto, un kur nodarbināt cilvēkus, no kuriem daudzi ir vietējie jelgavnieki. Būtībā taču ar vairākiem pretendentiem iepirkumā Jelgava tikai iegūst - jo lielākā konkurence, jo efektīvāk izlietota nodokļu maksātāju nauda,” sacīja Gusts Kaļiņins.

Iepirkumu uzraudzības birojs “Igates” sūdzību gan neskatīs, jo uzņēmējs savas iebildes līdz ar konkursa pārtraukšanu ir atsaucis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt