Jēkabpils jaunais novads: aplēses par mandātu sadalījumu - 7 saraksti dalītu 19 vietas

Ja 19 vietas pēcreformas pašvaldībā sadala 7 saraksti, tad koalīcijas veidošana varētu kļūt visai aizraujoša – šādu situāciju var modelēt jaunajā Jēkabpils novadā.

Šāds plašs pašvaldības deputāta vietu ieguvušo partiju saraksts atklājas, ja uz piedāvāto pēcreformas Jēkabpils novadu pārnes iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu rezultātus.

Visvairāk vietu – 5 no 19 – iegūtu Jēkabpils reģionālā partija.

Made with Flourish

 

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Ieguvēji

Nosacīti Jēkabpils reģionālā partija arī pēc apvienošanās pašvaldībā iegūst lielāko mandātu skaitu.

Zaudētāji

Vietējie politiskie spēki zaudē pārstāvniecību. No visiem lokālajiem sarakstiem tikai vienam izdodas iekarot kaut vienu vietu jaunajā pašvaldībā.

Latvijas Reģionu apvienība, “KPV LV”, “Gods kalpot mūsu Latvijai” un Latgales partija nepārvar 5% barjeru.

“Cilvēki turpinās balsot par vietējiem līderiem,” LTV atzina Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens, uzsverot, ka vēlētāji pašvaldību vēlēšanās balso par to, ko viņi redz, zina un pazīst.

Tādēļ īpaši būtiski būs tas, kuriem spēkiem izdosies piesaistīt vietējos līderus saviem sarakstiem. Tomēr konkurence vietējiem ar nacionālā līmeņa politiskajiem spēkiem, šķiet, nebūs vienlīdzīga.  

Made with Flourish

 

 Jaunajā Jēkabpils novadā vēlētajiem no mazākajiem novadiem, piemēram, Aknīstes, būs jāpacenšas, lai ievēlētu savus līderus – šī novada balsotāji ir tikai 6,4 % no kopā jaunajā novadā nodotajām balsīm. Gandrīz puse balsotāju varētu būt no Jēkabpils pilsētas.

Made with Flourish

 

Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Zemgales pašvaldībās, Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti