Jēkabpilī sašutums par invalīdu asistentu pakalpojumu neapmaksāšanu

Jēkabpilī cilvēki ar kustību traucējumiem un viņu asistenti ir sašutuši par vietējā sociālā dienesta rīcību, kas izsvītrojis no asistentu darba 40 stundas, ko tie veltījuši, pavadot kopā brīvo laiku.

Proti, Jēkabpilī ir 26 pirmās grupas invalīdi. Viņiem ikdienā palīdz asistenti, kuri ar viņiem dodas, piemēram, uz parkiem, koncertiem vai kādā citā veidā palīdz pavadīt brīvo laiku. Ik mēnesi asistenti iesniedza sociālajā dienestā atskaites. Oktobrī, iesniedzot atskaites par septembri, dienests 40 stundas izsvītrojis. Tas nozīmēja, ka asistenti zaudēja aptuveni 100 eiro.

Savukārt cilvēki ar kustību traucējumiem zaudēja tiesības uz brīvo laiku, jo asistenti nebūtu ar mieru strādāt bez atalgojuma.

Jēkabpils sociālais dienests norādījis, ka līdzšinējā prakse ir bijusi kļūda un, apmaksājot asistentu pakalpojumus, ir radusies pārmaksa. Pēcāk gan, kad cilvēki ar kustību traucējumiem sazvanīja Labklājības ministriju, atalgojums par septembri asistentiem tika samaksāts, taču par nākotni skaidrības nav.

Cilvēki ar kustību traucējumiem uzskata, ka notikušais ir viņu cilvēktiesību pārkāpums, jo ir ierobežotas viņu tiesības uz brīvo laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt