Jēkabpilī no kokapstrādes ražotnes teritorijas savākti ar naftas produktiem piesārņotie ūdeņi

Applūstot kokapstrādes ražotnes "Ošukalns" teritorijai Jēkabpilī, noliktavu telpās notika motoreļļas noplūde apmēram 1000 litru apmērā, ko Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienestam kopā ar Valsts vides dienesta darbiniekiem izdevās norobežot ar bonu palīdzību.

Izmantojot naftas produktu skimmeri, šobrīd ir savākta visa noplūdusī motoreļļa un piesārņotie ūdeņi. Latgales reģiona vides pārvaldes direktora vietnieks Dainis Lazdāns norādīja: "Visi naftas produkti kopā ar piesārņoto ūdeni ir savākti mucā, aptuveni 10 kubikmetri. Ir jāmeklē uzņēmums, kuram ir atļauja utilizēt šos naftas produktus. Apdraudējumu nav."

Latgales reģiona vides pārvaldes direktora vietnieks Dainis Lazdāns
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

KONTEKSTS

Naktī uz ceturtdienu Jēkabpils novadā tika izsludināts spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedz 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Piektdien, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Plūdi skāruši arī pilsētas uzņēmumus. Viens no tiem – "Ošukalns". Lielā apmērā applūdusi kompānijas teritorija – zāģētava, baļķu novietnes un pat birojs.

Turpinoties plūdiem Jēkabpilī, jau vairākas dienas bija applūdusi SIA "Ošukalns" kokapstrādes ražotnes teritorija Bebru ielā 104A, kur notikusi 1000 litru motoreļļas noplūde, informēja Valsts vides dienests (VVD).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti