Panorāma

Šonedēļ gaidāmi lēmumi par militāro atbalstu Ukrainai

Panorāma

Panorāma

Jēkabpils aizsargvalnis joprojām bīstams

Jēkabpilī plūdu rezultātā kokapstrādes uzņēmumā noplūst motoreļļa

Turpinoties plūdiem Jēkabpilī, jau vairākas dienas ir applūdusi SIA "Ošukalns" kokapstrādes ražotnes teritorija Bebru ielā 104A, kur notikusi 1000 litru motoreļļas noplūde, informēja Valsts vides dienests (VVD).

Uzņēmumam "Ošukalns" ir izsniegta B kategorijas piesārņojošās darbības atļauja, un teritorijā atrodas naftas produkti, eļļas, motoreļļas u.c. bīstamas vielas. Applūstot noliktavu telpām, notikusi motoreļļas noplūde 1000 litru apmērā.

Operatīvas darbības rezultātā Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) ar bonu palīdzību ir noplūdi norobežojis. Šobrīd aktīvi tiek meklēti vēl arī citi risinājumi vides piesārņojuma novēršanai.

Ņemot vērā, ka plūdu rezultātā vienmēr rodas vides piesārņojums, Valsts vides dienests kopš 11. janvāra informēja visus Jēkabpils uzņēmumus, kuriem izsniegtas atļaujas un C apliecinājumi, par nepieciešamajiem preventīvajiem pasākumiem saistībā ar plūdiem pilsētā, lai novērstu vai, ja tas nav iespējams, samazinātu vides piesārņošanu vai tās risku, kā arī avāriju risku.

VVD atkārtoti aicina Jēkabpils pilsētas uzņēmumus, sekot situācijas attīstības dinamikai, savlaicīgi parūpēties par savā uzņēmumā esošo izejvielu, ķīmisko vielu un bīstamo atkritumu drošu uzglabāšanu un nepieciešamības gadījumā veikt to pārvietošanu uz vietu, kur tie nebūs pakļauti plūdu ietekmei; kā arī veikt citus preventīvus pasākumus, kas ļautu mazināt potenciālu kaitējumu īpašumam un novērstu vides piesārņojuma riskus.

Prognozējot iespējamo uzņēmuma teritorijā esošo ķīmisko vielu, tostarp bīstamo atkritumu, notekūdeņu un citu piesārņojošo vielu noplūdes varbūtību, uzņēmumiem jāinformē vietējā pašvaldība un VVD.

KONTEKSTS:

Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Hidrologi uzlabošanos tuvākajās dienās neparedz. Piektdien, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Sestdien, 14. janvārī, ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām.

Pirmdien, 16. janvārī, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils turpina samazināties, pilsētā cer uzsākt ūdens atsūknēšanas darbus no applūdušajam teritorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti