Panorāma

Daugava ielenkusi saimniecības, uz mājā tikai ar amfībiju

Panorāma

Panorāma

Jēkabpilī plūdos cieš arī uzņēmēji

Jēkabpilī plūdos cieš arī uzņēmēji

Plūdi skāruši arī pilsētas uzņēmumus. Viens no tiem – "Ošukalns". Lielā apmērā applūdusi kompānijas teritorija – zāģētava, baļķu novietnes un pat birojs.

"Ošukalna" vadība bažījās, ka plūdu radītie traucējumi uzņēmumam liegs nodrošināt savu darbību. Un tas savukārt veidos problēmas ar darbinieku noturēšanu, kuri laika gaitā varētu sākt meklēt alternatīvas darbavietas. 

"Lielākā cīņa jau bija piektdienas naktī, kad evakuējām pilnīgi visu tehniku – mums ir gandrīz 300 tehnikas vienības. Visas tās vajadzēja kaut kur droši pārvest. Lielāko daļa izdevās [pārvest], kaut kāda daļa varbūt neizdevās. Tālāk sestdien no rīta puses sākās strauja ūdens līmeņa celšanās mums teritorijā no tālā, no zāģētavas gala. Un burtiski tur līdz pusdienām birojs jau bija ūdenī," stāsta SIA "Ošukalns" valdes priekšsēdētājs, Jēkabpils novada domes deputāts Aigars Nitišs (Latvijas Zaļā partija).

Nitišs atzīmē, ka plūdu zona uzņēmuma teritorijā bijusi arī iepriekšējos lielajos plūdos – 1981. gadā, tomēr ne tādā līmenī kā šobrīd. Uzņēmuma darbinieki kopš piektdienas devušies palīgā pašvaldībai, kopā ar vēl vairākiem privātiem uzņēmumiem ar savas tehnikas palīdzību cenšoties glābt pilsētu no vēl lielākiem plūdiem.

KONTEKSTS:

Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedz 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Hidrologi uzlabošanos tuvākajās dienās neparedz. Piektdien, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Sestdien, 14. janvārī, ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti