Sadaļas Sadaļas

Jaunās minimālās pensijas pārrēķinās maijā; starpību izmaksās kopā ar maija pensiju

No 2021. gada 1. janvāra tiks paaugstinātas minimālās vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma apmēri,  nosakot augstākus minimālos ienākumu sliekšņus. Taču visiem to saņēmējiem ir jāņem vērā, ka šīm izmaiņām ir noteikts pārejas periods, paziņojumā medijiem informēja Labklājības ministrija.

Minimālo vecuma pensiju, invaliditātes pensiju un apgādnieka zaudējuma pensiju par laiku no 1. janvāra līdz 30. aprīlim izmaksās pēc aprēķiniem, kādi bija noteikti līdz 2020. gada 31. decembrim.

Ne vēlāk kā līdz 2021. gada maijam notiks šo minimālo pensiju pārrēķins, un starpību (naudu par iepriekšējiem mēnešiem kopš janvāra)  izmaksās vienlaikus ar 2021. gada maija pensiju.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim izmaksās tādā apmērā, kā bija noteikts līdz 2020. gada 31. decembrim. Savukārt par laiku no 1. janvāra līdz 30. aprīlim Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pārrēķinās nodrošinājuma pabalstu un starpības izmaksās maijā.

Vienlaikus maijā notiks pāreja uz nodrošinājuma pabalsta izmaksu par iepriekšējo mēnesi (šobrīd maksā par esošo), nodrošinot, ka cilvēkam izmaksātais apmērs (starpība par gada pirmajiem mēnešiem) nav mazāks par 2021. gada aprīlī piešķirtā nodrošinājuma pabalsta apmēru.

Sākot ar jūniju, nodrošinājuma pabalsts tiks izmaksāts par iepriekšējo mēnesi.

Nodrošinājuma pabalsta apmērs personai ar I un II invaliditātes grupu būs atkarīgs no iepriekšējā mēnesī fiksētajām dienām, kad persona ir bijusi nodarbināta vai nenodarbināta.

Tāpat no 2021. gada par bērniem ar invaliditāti neatkarīgi no tā, vai bērns turpina mācības pēc 15 gadu sasniegšanas, tiks turpināta ģimenes valsts pabalsta izmaksa līdz bērna 20 gadu vecuma sasniegšanai. Arī šim pabalstam noteikts pārejas periods – to piešķirs par periodu no 2021. gada 1. janvāra un izmaksās ne vēlāk kā līdz 2021. gada 1. aprīlim.

Kopumā izmaņas ietekmēs aptuveni 115 000 cilvēku.

Tāpēc šiem jauninājumiem nepieciešams pārejas periods, lai tikko pieņemtās izmaiņas likumos ieviestu VSAA administrētajās informācijas sistēmās, kur nepieciešams izstrādāt un ieviest jaunus algoritmus pensiju un pabalstu piešķiršanas un pārrēķināšanas operācijās, skaidroja ministrija.

KONTEKSTS:

Nākamā gada budžetā pārskatīti visi minimālā ienākuma sliekšņi, un, lai saistības izpildītu, valsts budžetā paredzēti papildus vairāk nekā 70 miljoni eiro. No nākamā gada minimālās vecuma pensijas un invaliditātes pensijas bāze būs 136 eiro, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības – 163 eiro apmērā. Paredzēts, ka minimālo ienākumu slieksni pārskatīs reizi trīs gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt