Jāņos Lielbritānijā tautieši vāks ziedojumus paralizētajam gleznotājam Marekam

“Labiem cilvēkiem ir jāzina labi cilvēki!”  Tāds ir bijis lielāko izklaides pasākumu latviešiem Anglijā organizatoru “Bērzes strazdi” moto. Tikko kopīgiem spēkiem izdevies uzcelt sporta laukumu Strazdumuižas internātvidusskolas bērniem ar redzes invaliditāti. Šajos Jāņos paredzēts vākt ziedojumus Mareka Odumiņa atbalstam, informē «Bērzes strazdu» pārstāvis Toms Zeltiņš.

Organizējot grandiozās Jāņu svinības Rokingemas pils parkā, iecerēts ne tikai priecāties, svinēt svētkus, bet arī turpināt darīt labu. Jāņu svinību laikā no 19.-21.jūnijam Rokingemas pils pļavā Korbijā tiks vākti ziedojumi Marekam – dzīvespriecīgam un talantīgam latviešu jaunietim, kurš piedzīvojis pārgalvīgu vasaras traģēdiju, ir spējis izdzīvot un tagad nodarbojas ar mākslu, bet kuram tomēr lieti noderētu atbalsts. 

Mareka Odumiņa dzīve mainījās vienā mirklī. Kādā 2012. gada jūlija novakarē viņa ballīte ar draugiem un pelde ezerā beidzās ar lauztu sprandu un daudzu mēnešu ilgu cīņu par dzīvību. Šodien Mareka ikdiena aizrit īpaši pielāgotā gultā, kur viņš gan glezno, gan darbojas ar datoru. Šī dzīves posma lielākā aizraušanās Marekam ir gleznošana – otiņas pielāgotas, lai viņš tās varētu paņemt ar muti un uz molberta veidot gleznas. Mareks rada brīnišķīgas gleznas, kuras piedzīvojušas savu “pirmizrādi” pat personālizstādē.

Līgo un Jāņu svinību, dažādu aktivitāšu norises laikā Rokingemas pils parkā Lielbritānijā dzīvojošie latvieši ar ziedojumiem atbalstīs Mareku. Saziedotie līdzekļi būs neatsverams atbalsts Mareka ikdienas pilnveidošanai un atvieglošanai, lai viņš turpmāk varētu citus priecēt ar brīnišķīgiem mākslas darbiem un dzīves svinēšanu.

“Bērzes strazdi” jau ceturto gadu pēc kārtas rīko lielākos tradīcijām bagātākos, muzikālākos un iespaidīgākos Līgo svētkus Lielbritānijā. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug. Pirmajos rīkotajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā „Mūsmājas” ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn “Daugavas Vanagu” lauku īpašumā „Mūsmājas” jau bija 2300 svinētāju. Šovasar “Bērzes strazdi” ir sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils (Rockingham Castle) īpašumos.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt