Sadaļas Sadaļas

Izstrādāti ieteikumi valsts un pašvaldības iestāžu darbam attālināti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādājusi vadlīnijas attālinātu sanāksmju un konferenču organizēšanai valsts un pašvaldību iestādēs, lai, ievērojot valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un ar to saistītos drošības pasākumus, nodrošinātu darba nepārtrauktību, informēja ministrijā.

Viens no primārajiem praktiski risināmajiem jautājumiem iestādē ir atbilstošu tehnisko risinājumu nodrošinājums gan individuālā, gan kopdarba organizēšanai.

VARAM sagatavotās vadlīnijas ietver praktiskus ieteikumus, kā izveidot virtuālas darba sanāksmes, vienlaicīgi attālināti iesaistot vairākas personas tiešsaistes komunikācijā – gan sanāksmēm mazās grupās, gan videokonferencēm līdz 250 dalībniekiem –, ieteicamās risinājumu platformas, kā arī nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu.

Ieteikumi izveidoti, ņemot vērā iestāžu tehnisko nodrošinājumu, biroja programmatūru un iespējamās iestāžu atšķirības lietotņu izvēlē. Paskaidrots, kā izvēlēties risinājumus atbilstoši vajadzībām un pieejamajiem resursiem, kā arī detalizēti izskaidrots, kā tiešsaistes sanāksmes nodrošināt divos populāros risinājumos: “Microsoft Teams” un “Google Hangouts”, kas šobrīd pieejami bez maksas.

Lai arī tie ir ārējie faktori, kas iestādēm diktē nepieciešamību veikt izmaiņas darba organizācijas procesos un kultūrā, VARAM uzsver, ka šobrīd veiktās investīcijas ilgtermiņā veicinās gan darba organizācijas pilnveidi iestādēs, gan efektīvāku un elastīgāku valsts pārvaldes darbu kopumā.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt