Panorāma

Gaisa telpu sargā lidotāji no Ungārijas

Panorāma

Partijas sāk sarunas ar Valsts prezidentu

Olaines domes deputāts ar policiju runā caur durvīm

Izlikto īrnieku lieta: Nama īpašnieku pārstāvji turpina mainīt slēdzenes un policijai durvis neatver

Neraugoties uz sākto kriminālprocesu par iespējamo patvarību, arī Uzvaras bulvāra 3A namīpašnieku pārstāvji turpināja atslēgu nomaiņu pārņemtajos dzīvokļos, kuros aizvien atradās īrnieku mantas. Namā palikušie īrnieki uz notikuma izsauca Valsts policiju. Tomēr namīpašnieku “Baltijas investori” pārstāvis, Olaines novada domes deputāts Māris Vanags ar policijas darbiniecēm izvēlējās sarunāties caur slēgtām durvīm.

“Kad atnāca tiesu izpildītājs, tad bija kaut kāda persona, kas parakstījās aktā un mantas viņai aizveda uz norādīto vietu. Tādi īres līgumi, kas parādās pēc fakta... Tad lai ar to viņa vēršas tiesā. Tās ir viņas tiesības,” tā, neatverot durvis, namīpašnieku pārstāvis pauda Valsts policijai.

Māris Vanags Olaines novada domē ievēlēts no “A8 partijas”. Pērn iesniegtajā deklarācijā Valsts ieņēmumu dienestam viņš norādījis 760 tūkstošu eiro lielas parādsaistības.  

Jau ziņots, ka satraukušies par savām mājvietām jau vairākas dienas ir kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Uzvaras bulvārī Rīgā. Nams ticis izsolīts, un tam mainījies īpašnieks, tāpēc tiesu izpildītājs īrniekus vēloties izlikt no mājokļiem, un par notiekošo sākta izmeklēšana policijā. 

Aizvadītajā nedēļā, īrniekiem klāt neesot, durvis uzlauztas un atslēgas nomainītas vēl virknei dzīvokļu. “Man tika pazvanīts un pateikts, ka cilvēki ar visām mantām tiek likti ārā no dzīvokļiem. Es pirmajā brīdī nesapratu, bet, kad atbraucu, redzu, ka ir daudz cilvēku, gaitenī stāv balti celtniecības maisi ar mantām. Prasu – kas te notiek? Tiesu izpildītājs paziņoja, ka ievedis jauno īpašnieku valdījumā un visiem īrniekiem dzīvokļi ir jāatbrīvo ar visām mantām,” stāsta īrniece Arnita Stūriņa.

Šādi, neraugoties uz spēkā esošajiem īres līgumiem, tiesu izpildītāja Andra Sladza vadībā no iepriekšējā īpašnieka Ingara Krieviņa izsolē nopirkto īpašumu pārņēma jaunie saimnieki – Krievijas pilsoņiem Andrejam un Jekaterinai Kamjanoviem piederošais uzņēmums “Baltijas investori”.

Nama iemītnieki, kuri bijuši mājās un varēja parādīt īres līgumus, pagaidām vēl izlikti netika, taču tiem, kuri mājās nebija, tagad jānakšņo citviet. 

Pensionāre Larisa, kurai ar iepriekšējo namīpašnieku bijis beztermiņa īres līgums, tagad tikusi pie negaidītiem kaimiņiem, kuriem ir līgums ar jauno namīpašnieku par bezmaksas īri gada garumā. Tikmēr Larisai par dzīvošanu tajā pašā dzīvoklī, kur divu istabu vietā atlikusi viena, ik mēnesi jāmaksā 69 eiro. “Tās ir manas [mēbeles]. Namīpašnieku pārstāvis viņus kā atveda, tā viņi tūdaļ iegūlās manā gultā! Teica, lai vēl ar ledusskapi tiekam galā. Tātad arī ar ledusskapi nāksies dalīties,” stāsta Larisa.

Sastapt abus jaunos namīpašniekus uzņēmuma reģistrētajā adresē mums neizdevās. Zināmākais šī uzņēmuma pārstāvis Latvijā ir Olaines novada domes deputāts Māris Vanags. Viņš ir pārliecināts, ka namīpašuma pārņemšana notikusi likumīgi. Turklāt cilvēku iemitināšana jau izīrētos dzīvokļos ir normāla prakse.

“Tur nav atsevišķs dzīvoklis. Tur ir domājamās daļas, ja jūs ieskatītos zemes grāmatā. – Vai šādi kompānija nav rīkojusies, lai dabūtu ārā no dzīvokļa kundzi, kurai ir beztermiņa līgums?

– Nezinu, varbūt jā, varbūt nē. Es neatbildēšu konkrēti. Mums uzdevums ir to māju sakārtot. Tā ir šausmīgā stāvoklī. Cilvēki, nezina, kam maksā, kam nē. Tas mūs pat ļoti neinteresē," pauda Vanags.

Ja kādam no nu jau bijušajiem iemītniekiem šķiet, ka viņš izlikts pretlikumīgi, Vanags iesaka vērsties tiesā. Kādēļ no nama izlikti iedzīvotāji ar spēkā esošiem īres līgumiem, LTV vēlējās prasīt arī tiesu izpildītājam Andrim Sladzam, kura prakses vieta ir Burtnieku ielā 37, namā, kur atrodas arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirknis. Sladzs gan atsakās sniegt kādus komentārus.

Rīgas domes Īres valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Rita Bernarska notikušo sauc par patvarību: “Ieviešot valdījumā, viņam bija jāiepazīstas ar īres līgumiem, jākonstatē fakts, kas dzīvo dzīvoklī. Es saprotu, ka tiesu izpildītājs ir saņēmis rīkojumu no namīpašnieka iztīrīt māju un nodot pilnīgi tukšus dzīvokļus. Šādu tiesību nav.”

Par notikušo Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamo patvarību. Tāpat paskaidrojumus no tiesu izpildītāja Andra Sladza pieprasījusi arī Tieslietu ministrija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti