Igaunijas uzņēmējs Magoņa kukuļošanas lietā vainu neatzīst, tomēr nenoliedz naudas došanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis vainu viņam inkriminētajā korupcijas noziegumā neatzīst, lai gan nenoliedz, ka devis naudu bijušajam AS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim.

Osinovska advokāts Saulvedis Vārpiņš pastāstīja, ka klients vainu neatzīst, lai gan nenoliedz, ka būtu devis naudu Magonim. "Viņš ir izmeklētājiem izskaidrojis savu nostāju. Naudu ir devis, taču tam bija cits mērķis, nekā to skaidro Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs," piebilda Vārpiņš.

Igauņu uzņēmējam, kurš dzīvo Igaunijā, drošības līdzekļi nav piemēroti, taču viņš liecības ir sniedzis un no izmeklēšanas nav izvairījies.

Vārpiņš jau pagājušā gada augustā norādījis, ka starp Magoni un Osinovski kā starp privātpersonām noticis darījums kāda trešā uzņēmuma interesēs, taču tas nav saistīts ar dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest". Vārpiņš uzņēmuma nosaukumu atturējās minēt.

Jau ziņots, ka KNAB lūdzis Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret Magoni par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu. Paziņojums KNAB mājaslapā liecina, ka valsts amatpersona pieņēma kukuli no privātpersonas saistībā ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" iepirkumu.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības bijušo LDz valdes priekšsēdētāju par kukuļa lielā apmērā pieņemšanu, bet privātpersonu par kukuļa došanu valsts amatpersonai par lēmuma pieņemšanu uzņēmuma interesēs.

Tāpat izmeklēšanā konstatēts, ka kukuļdošana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs, tāpēc sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai.

Citu informāciju KNAB nesniedz. Tagad Ģenerālprokuratūrai tuvākajā laikā būs jāizlemj, vai aizdomās turētajiem uzrādīt apsūdzības.

Jau ziņots, ka kādreizējais LDz vadītājs Magonis no darba tika atbrīvots pēc tam, kad KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu. Rīgas rajona tiesa pērn 8.augustā Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet vēlāk tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti