Magoņa un Osinovska lietas tiesnesi Jansonu atbrīvo no amata pēc paša vēlēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima ceturtdien lēma atbrīvot no amata Vidzemes rajona tiesas tiesnesi Kārli Jansonu, kurš pērn pasludināja attaisnojošu spriedumu bijušā "Latvijas dzelzceļa" šefa Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska kukuļošanas krimināllietā. Tiesnesis no amata atkāpjas pēc paša vēlēšanās.

Nav zināms, kādēļ tiesnesis izlēmis atkāpties no amata. Vidzemes rajona tiesas Limbažos pārstāve Nataļja Grehova Latvijas Radio teica, ka iesniegumā par atbrīvošanu iemesli par darba atstāšanu netika norādīti. Zināms, ka Jansons iesniegumu uzrakstījis 7. jūlijā. Pēc tam viņš izņēmis darba nespējas lapu un tagad ir atvaļinājumā, kas nozīmē, ka kopš tā laika darba pienākumus nav pildījis. Savukārt 15. septembrī viņam ir pēdējā darba diena.

Tiesnešu atbrīvošanas no amata lēmumprojekti Saeimā nav reti, tomēr Jansonam uzmanību pievērš, jo viņš iztiesāja medijos plaši apspriestu krimināllietu. Pērn viņš attaisnoja bijušā "Latvijas dzelzceļa" šefu Uģi Magoni un Igaunijas miljonāru Oļegu Osinovski, kuri tika apsūdzēti kukuļošanas lietā. Tiesnesis norādīja, ka prokuratūrai nav pietiekami daudz pierādījumu, lai Magoni apsūdzētu kukuļošanā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 2015. gadā aizturēja Magoni ar gandrīz pusmiljonu eiro skaidrā naudā, ko viņam tikko iedevis Osinovskis. Izmeklētāju ieskatā, tādā veidā uzņēmējs vēlējies panākt, lai “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums nopērk dīzeļlokomotīves no Osinovska firmas. Tagad šī krimināllieta ir apelācijas instancē.

Jansons vēl zināms ar to, ka 2014. gadā attaisnoja kādreizējo Ādažu pašvaldības policisti Andru Veipu, kura bija apsūdzēta par braukšanu alkohola reibumā. Sieviete bija acīmredzamā alkohola reibumā, turklāt to pati likumsargiem atzina un tas tika fiksēts videoierakstā. Jansona rīcību vērtēja Tiesnešu disciplinārkolēģija. Tā viņam piemēroja rājienu, jo tiesnesis nebija noskaidrojis objektīvu patiesību.

Jansons Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšā stājies jau vairākkārt, reiz saņēmis pat rājienu.

Pēc attaisnojošā sprieduma Magoņa un Osinovska lietā arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns ("Konservatīvie") intervijā apšaubīja tiesneša reputāciju un profesionalitāti. Viņš atgādināja, ka tiesnešu profesionālās darbības novērtējumā Jansonam ir viens negatīvs novērtējums, bet, lai varētu viņu atstādināt, nepieciešami ir divi negatīvi novērtējumi.

Otru negatīvu novērtējumu Jansons nav saņēmis, bet tagad viņš pats izlēmis amatu atstāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti