«Iespējamai misijai» nozīmīgs lēmums iestrēdzis ministriju saskaņošanā; mudina lemt janvārī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ valdībā bija paredzēts skatīt jaunas skolotāju izglītības programmas ieviešanu, lai jau vasarā varētu jaunos skolotājus apmācīt un ar nākamā mācību gada sākumu viņi varētu sākt darbu skolās. Tomēr pēc Finanšu ministrijas iebildēm lemšana ir atlikta. Nodibinājuma „Iespējamās misijā” norāda – ir svarīgi lēmumu pieņemt vēl šajā mēnesī.

«Iespējamai misijai» nozīmīgs lēmums iestrēdzis ministriju saskaņošanā; mudina lemt janvārī
00:00 / 02:34
Lejuplādēt

Lemt par jaunas skolotāju izglītības programmas ieviešanu nepieciešams jau janvārī, jo tās īstenošana realitātē prasa gana ilgu laiku. Tā norāda nodibinājuma "Iespējamā misija", kas nodarbojas ar izglītības sistēmas uzlabošanu, direktors Kārlis Kravis.

Ja valdība lēmumu pieņems gana raiti, tas ļaušot skolām piesaistīt aptuveni 100 jaunus skolotājus.

“Lai mēs paspētu to atlasi un piesaisti veikt, mums vajag 400-500 pieteikumus, lai konkursā būtu 4-5 pretendenti uz vienu vietu. Un tam ir vajadzīgs laiks. Un 4-5 mēneši ir piesaistes, atlases process, un vasara tūdaļ jau būs klāt. Jo ilgāk lēmums par to, vai mēs to darām vai ne, tiek atlikts, jo mazāk laika mums paliek. Bez valdības lēmuma to nevar, jo šie jaunie skolotāji būs augstskolu – Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes un Liepājas Universitātes studenti. Un pirmo reizi Latvijā augstskolās tik nopietni trīs atlases kārtās tiks atlasīti šie studenti, un tam ir nepieciešams laiks un attiecīgi arī finansējums,” saka Kravis.

Viņš skaidro, ka Finanšu ministrijas (FM) iebildes galvenokārt saistītas ar finansējuma piešķiršanu: “FM iebildumi pārsvarā ir par to, kā šis finansējums, no kādiem avotiem, cik laicīgi tiek piešķirts. Kas ir no tīri tādas iekšējās, likumiskās puses.”

Tikmēr Finanšu ministrijā norāda – tā nelūdz atlikt izskatīšanu. Iebildumi arī ir citi, ne tādi, kā norādot “Iespējamās misijas” direktors. Šis lēmums gluži vienkārši vēl nav saskaņots starp ministrijām.

“Nē, Finanšu ministrija nelūdz atlikt. Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvā ziņojuma projekts ir saskaņošanas stadijā. Šobrīd vēl nav saskaņots, līdz ar to Ministru kabinetā vēl netika skatīts. Mums joprojām ir nesaskaņoti jautājumi, līdz ar to tas vēl tīri praktiski nevar virzīties uz priekšu, kamēr mums ir domstarpības. Tiklīdz būs saskaņots, tad arī tiks skatīts.

Mums konceptuāli nav iebildumu pret projektu kā tādu, vienkārši IZM grib šobrīd to projektu sasaistīt arī ar rīcību pēc projekta īstenošanas.

Līdz ar to mums ir par to domstarpības,” norāda Finanšu ministrijas budžeta departamenta vadītāja Taisa Trubača.

Ministrijas pārstāve gan piebilst, ka tieši pirmdien, 13. janvārī, Finanšu ministrijas pārstāvji paredzējuši tikties ar Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņiem, lai šo jautājumu risinātu. Trubača gan neņēmās spriest, vai atrisinājums gaidāms jau pirmdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti