Iekšlietu ministrs aicina mīkstināt Krievijas pilsoņu uzturēšanās nosacījumus Latvijā

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts") aicinās Saeimu mīkstināt Krievijas pilsoņu uzturēšanās nosacījumus Latvijā un atteikties no 1. septembra termiņa, līdz kuram uzturēšanās atļauju īpašniekiem obligāti jāapliecina latviešu valodas zināšanas, lai saglabātu iespēju turpināt dzīvot Latvijā, vēsta TV3.

Spēkā esošais regulējums nosaka, ka bijušajiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuriem tagad ir Krievijas pase, līdz 1. septembrim ir jānokārto latviešu valodas pārbaudījums, pretējā gadījumā pastāvīgās uzturēšanās atļauju viņiem anulēs un Latvija būs jāpamet. Šādu normu, kas attiecas uz nepilniem 18 000 iedzīvotāju, ieviesa iepriekšējā Saeima pērn rudenī, īsi pirms vēlēšanām.

Kučinskis rosinās regulējumu būtiski mainīt un atteikties no 1. septembra termiņa, tā vietā ļaujot valodas pārbaudes kārtot pakāpeniski.

Atbilstoši ministra iecerei, dokuments, kas apliecina latviešu valodas zināšanas, būtu jāiesniedz tikai tad, kad pienāks laiks pārreģistrēt pastāvīgās uzturēšanās atļauju. "Tāda pakāpeniska pieeja, kas mums noņemtu to draudošo 17 000 rindu uz 1. septembri," piebildis politiķis un lēsis, ka ar viņa piedāvātajiem nosacījumiem process noslēgtos kādu trīs gadu laikā.

Ar savu piedāvājumu Kučinskis pirmdien iepazīstinās koalīcijas partnerus.

"Jaunā Vienotība" pieļauj iespēju mīkstināt regulējumu, vispirms uzklausot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, kurai varētu būt grūtības apkalpot minētās personas.

Turpretī Nacionālā apvienība (NA) neesot gatava diskutēt par šādām izmaiņām. Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Jānis Dombrava (NA) paziņojis, ka apspriežams varot būt tikai tas, cik mēnešu laikā pēc 1. septembra Latvija jāpamet Krievijas pilsoņiem bez latviešu valodas zināšanām.

Šādos apstākļos iekšlietu ministrs esot gatavs meklēt arī opozīcijas atbalstu sava priekšlikuma apstiprināšanai. No opozīcijas spēkiem Zaļo un Zemnieku savienība esot skeptiska par ierosinājumu, tādējādi balsojumā varētu būt jāsadarbojas ar "Progresīvajiem", "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei!".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti