Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Bažas par Covid-19 uzliesmojumiem un mutācijām

Dienas ziņas

Par spīti aizrādījumiem, turpina būvdarbus

Bērni pievērš uzmanību klimata pārmaiņām

Gulbenē bērnudārza audzēkņi ar saviem darbiem aicina sabiedrību rīkoties videi draudzīgi

Ar saukli "Labie darbi planētai!" visā Latvijā norisinās akcija "Eko skolu Rīcības dienas", kurā ap 37 000 bērnu un jaunieši no vairāk nekā 130 izglītības iestādēm pievērš sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām. Arī Gulbenes 1. bērnudārza bērni ar saviem darbiem aicina sabiedrību rīkoties videi draudzīgi.    

Šajā gadā “Eko skolu Rīcības dienas” ir veltītas trīs lielām tēmām – klimata pārmaiņas, dabas daudzveidības samazināšanās un aprites ekonomika.

Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes vecākie bērni kļuva par labo darbu aģentiem un devās ielās, lai klimata pārmaiņām pievērstu arī sabiedrības uzmanību.

“Mēs esam saplānojuši nedēļu tā, lai katru dienu būtu kāda aktivitāte kādā no šīm tēmām. Lai informētu sabiedrību, tā kā tas praktiski nav iespējams šajā Covid-19  laikā, mēs izdomājām akciju sociālajos tīklos,” stāstīja Gulbenes 1. bērnudārza “Eko skolas” koordinatore Inita Artistova.

Bērni sagatavoja kartītes ar dažādiem videi draudzīgiem ieteikumiem, lai tālāk ar tiem dalītos sociālajos tīklos.

Ja kāds savā ikdienā kaut uz vienu dienu ieviestu kādu no izteiktajiem aicinājumiem, bērnu mērķis būtu sasniegts.

Akcijas kartītes viņi izplatīja ne tikai visā pilsētā, bet arī uzrunāja pašvaldības darbiniekus, lai atgādinātu, kādus labus darbus visā pasaulē cilvēki jau dara un ko katrs cilvēks varētu darīt ikdienā.

Gulbenes novada pašvaldībā atzīst – šeit atbalsta šāda veida iniciatīvas un cer, ka kāds no uzrunātajiem kolēģiem arī kļūs par labo darbu aģentu.

“Ārsti mūs aicina būt svaigā gaisā, ārsti mūs aicina ievērot drošības noteikumus, bet nepazaudēt savu dzīvi, un šis ir viens no tiem veidiem,” atzina Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Dace Kablukova.

Covid-19 izplatības dēļ piesardzības nolūkos akcija lielākoties notiek sociālajos tīklos, un visi, kuri to pamana, aicināti izlasīt vēstījumu, apņemties to īstenot, nofotografēt un ar foto dalīties tālāk, tā arī kļūstot par akcijas "Labie darbi pasaulei" dalībniekiem.

“Bērni ļoti daudz par to runā arī mājās. Ko mēs pagājušajā reizē novērojām, kad metām izaicinājumu, – viņiem bija lepnums. Tas ir tas mūsu darbiņš – mācīt, mācīt un vēlreiz mācīt katru dienu, un tad jau arī ir tas rezultāts, bērns pie tā pierod,” pauda Gulbenes 1. bērnudārza audzinātāja Anita Bondare.

Viņa atzina – ir prieks, ka bērni labos ieradumus aiznes arī tālāk uz savām mājām un ķēdes reakcijā tie aiziet plašumā.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt