Glābēji no ūdenstilpēm izcēluši trīs noslīkušos

Aizvadītajā diennaktī glābēji no ūdenstilpēm izcēluši trīs noslīkušus cilvēkus. Bojāgājušie, visticamāk, rīkojušies pārgalvīgi un pārvērtējuši savas spējas.

Divi traģiskie negadījumi bijuši Rīgā un viens Madonas novadā.

Glābēji un mediķi aicināja neaizmirst par savu drošību karstajā laikā - peldoties nerīkoties pārdroši, kā arī ilgstoši neuzturēties saulē.  

Glābēji no ūdenstilpēm izcēluši trīs noslīkušosSintija Ambote

  Jo siltāks un saulaināks laiks, jo vairāk ļaužu pavada dienu pie ūdens, bet arī šajā nedēļas nogalē neapdomīgas rīcības rezultātā notikuši traģiski negadījumi.  

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece pastāstīja, ka pirmais izsaukums saņemts Madonas novadā, kur ezerā slīka cilvēks. Kad glābēji ieradās un pārmeklēja ūdeņus, noslīkušais tika atrasts 30 metrus no krasta bez dzīvības pazīmēm.

  Savukārt pēc pulksten 18.00 saņemts izsaukums uz Lielupes ieteku jūrā, kur aculiecinieki ziņoja, ka cilvēks jau dažas minūtes ir zem ūdens un nav redzams. Viņu nogādāja krastā, taču mediķiem neizdevās viņu atdzīvināt.

  Trešais izsaukums saņemts svētdien pēc pulksten 5.00 no rīta Ķīpsalā, kur cilvēks aizgāja peldēties Daugavā un neiznāca krastā. Viņu glābēji atrada aptuveni 15 metrus  no krasta divu metru dziļumā.

  Arī mediķiem nereti karstajās dienās jādodas izsaukumos, kas saistīti ar laika apstākļiem. Īpaši jāuzmanās senioriem un maziem bērniem, kā arī hronisku kaišu slimniekiem.

  Pārkaršanas iemesli lielākoties ir ilgstoša atrašanās pludmalē, strādāšana dārzā, kā arī sportošana dienas karstākajā laikā, stāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve Arita Feldmane.

  Viņa atgādināja, ka dienas vidū saule ir visintensīvākā un pārkaršanas risks ir lielāks, tāpēc ieteicams āra darbus, atpūtu un garākas pastaiga atlikt uz vakara pusi, tāpat nepieciešams vairāk dzert ūdeni, vēl pirms parādās slāpes.

  Glābēji arī iesaka nepeldēties alkohola reibumā un nerīkoties pārdroši, piemēram, nelēkt ūdenī nepārbaudītās vietās un necensties pierādīt savas spējas, pārpeldot kādu ūdenstilpi.

  Kopumā šogad atrasti vairāk nekā 50 noslīkušie.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti