Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Endziņu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Sarmīti Veidi

Ģimenes ārstu streika laikā pacientiem palīdzēs kritiskajos gadījumos

Ģimenes ārstu streika laikā pacientiem kritiskajos gadījumos palīdzēs ārstu palīgi un masas, un tāpat pacienti varēs streika laikā vienoties par maksas vizīti, LTV “Rīta panorāmai” sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.  

Ģimenes ārstu prasības:

  • palielināt pašlaik noteikto kapitācijas naudas maksājumu 1,25 eiro par 30% katru gadu turpmākos trīs gadus;
  • palielināt ģimenes ārsta veikto manipulāciju tarifus, kopējo apmaksas apjomu palielinot ne mazāk kā par 45% 2018.gadā;
  • palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu par 30% katru gadu trīs gadu laikā;
  • atbalstīt esošo ģimenes ārstu neatkarīgu prakšu attīstību, tostarp jaunatveramo ģimenes ārstu prakšu izveidošanas un aprīkošanas finansēšanu;
  • nepieļaut tādu ģimenes ārstu darba reformu, kā paredzēts Veselības ministrijas reformu plānā;
  • nodrošināt, ka e-veselības sistēmas katru daļu ģimenes ārstam obligāti jāsāk lietot tikai gadu pēc tam, kad Ģimenes ārstu asociācija saņēmusi pārliecinošus datus gan par konkrēto e-veselības sistēmas daļu efektīvu funkcionalitāti, gan par tehniski un tiesiski nodrošinātu augsta līmeņa pacientu tiesību un datu aizsardzību.

Avots: Latvijas Ģimenes ārstu asociācija

Viņa stāstīja, ka, sākot no 3.jūlija, kad sāksies streiks, ārsti nesniegs valsts apmaksātos pakalpojumus, neizrakstīs darba nespējas lapas, neizrakstīs receptes, bet, ja pacientam būs problēmas, kas apdraud dzīvību, protams, viņam palīdzēs. 

Veide pastāstīja, ka pagaidām nav zināms precīzi, cik ārsti piedalīsies streikā, šo informāciju plānots apkopot trešdien, 28.jūnijā; uz streiku aicināti visi vairāk nekā 1700 ģimenes ārstu asociācijas biedri, un arī Lauku ģimenes ārstu asociācija solīja streiku atbalstīt.  

Savukārt, ja streika laikā pacients vēlas vienoties par maksas vizīti, tā būs ārsta izvēle, norādīja Veide.  

Veselības ministrija savukārt informēja, ka lūgs asociācijai informāciju par tiem ģimenes ārstiem, kuri no 3.jūlija nesniegs valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, lai varētu organizēt iedzīvotājiem nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu. Tuvākajās dienās ministrija sola sniegt informāciju par valsts apmaksātas veselības aprūpes saņemšanas iespējām tiem iedzīvotājiem, kuru ģimenes ārsti no 3.jūlija pakalpojumus nesniegs.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija un Latvijas Ģimenes ārstu asociācija pirmdien, 26. jūnijā, turpināja sarunas par ģimenes ārstu prasībām – pagājušajā nedēļā pēc divām abu pušu tikšanās reizēm vienošanos par prasību izpildi un kompromisiem vēl nepanāca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti